Strzelanina w finale ME: Francuzi rozbili Duńczyków

Francja wygrała z Danią 41:32  i zdobyła mistrzostwo Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Gospodarze turnieju nie dali rady przeciwstawić się fenomenalnie grającemu zespołowi Claude Onesty.

Pierwsze trzydzieści minut decydującego o złocie meczu było niezwykłym widowiskiem. Francuzi od samego początku narzucili niezwykłe tempo, które szybko przełożyło się na wyraźne prowadzenie. Trójkolorowi rzucili trzy pierwsze gole, a potem z każdą minutą „odjeżdżali” gospodarzom. W 22. minucie wygrywali już 17:7 i wydawało się, że losy finału są rozstrzygnięte.

Na szczęście dla Duńczyków końcówka pierwszej połówki była bardziej wyrównana – przede wszystkim udawało się im w tym czasie częściej pokonywać Thieriego Omeyera w bramce. Francuzki bramkarz i tak bronił zdecydowanie częściej niż jego koledzy po fachu z drużyny przeciwnej. Landin i Green sparowali przez 30 minut ledwie 3 rzuty, Omeyer osiem.

W ataku prym wiódł Valentin Porte – 6 goli, ale aż czterech jego rodaków miało po cztery gole lub więcej. Duńczyków „w grze” trzymał tylko Mikkel Hansen ze skutecznością 6 na 6.

Do przerwy Trójkolorowi prowadzili 23:16 i byli blisko odzyskania tytułu mistrzowskiego.

14-tysięcy widzów w hali w Herning ciągle wierzyło, że obrońcy trofeum zdołają odrobić te straty. W drugiej części widowiska podopieczni Urlika Wilbecka nie byli jednak w stanie choć minimalnie zmniejszyć rozmiarów porażki, wręcz przeciwnie – przegrali wyżej – 32:41.

Michael Giugou rzucił w tym starciu 10 bramek, o jedną mniej zaliczył Porte. Najefektowniejsze gole zdobywał jednak Luc Abalo. Najlepszy z Duńczyków – Hansen skończył spotkanie z 9 golami na koncie.

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!