SuperFinał w futbolu amerykańskim na Stadionie Narodowym

15 lipca o 17:00 na stadionie Narodowym w Warszawie zostanie rozegrany VII NAC SuperFinał PLFA – decydujący mecz w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. 

Spotkanie na największym polskim stadionie cieszy się dużym zainteresowaniem i organizatorzy spodziewają się około 20 tysięcy widzów.  Pewnym jest, że jutro zostanie zanotowany rekord frekwencji w rodzimej lidze. W finale zmierzą się ze sobą Seahawks Gdynia i Warsaw Eagles. Będzie to już trzecie starcie tych drużyn w siedmioletniej historii finałów PLFA. Zarówno w 2006 i 2008 roku mistrzostwo zdobywał stołeczny zespół. W tym roku minimalnym faworytem wydaje się być jednak ekipa z Gdyni. Seahawks byli najlepsi w sezonie zasadniczym – 9 wygranych i jedna porażka (1-1 w meczach z Eagles) i to oni formalnie są gospodarzami meczu na Narodowym. Warszawskie Orły w rundzie zasadniczej zanotowały natomiast bilans 8-2.

Organizatorzy na ten specjalny dzień przygotowali mnóstwo atrakcji. Już na 4 godziny przed rozpoczęciem meczu rozpocznie się przedfinałowy piknik. Pojedynek poprzedzi paradna musztra, koncert zespołu SheMoans i liczne konkursy.Gościem specjalnym imprezy będzie Ron Jaworski, legenda amerykańskiej ligi NFL o polskich korzeniach. Obecnie Jaworski jest ekspertem stacji ESPN.

Transmisję na żywo w jakości HD przeprowadzi stacja nSport. Pierwszą i ostatnią kwartę będzie można również obejrzeć w TVN Turbo. W poniedziałek retransmisję pokaże Eurosport 2. Więcej informacji o meczu i futbolu amerykańskim w Polsce na stronie www.plfa.pl


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/