Szarapowa i Halep w finale French Open 2014

Roland Garros

Maria Szarapowa i Simona Halep zagrają w sobotnim finale wielkoszlemowego turnieju tenisowego Roland Garros 2014.

Jako pierwsza do finału awansowała rozstawiona z numerem siedem Rosjanka Maria Szarapowa. Uczyniła to po meczu z młodą Kanadyjką Eugenie Bouchard, w którym po raz kolejny w tym turnieju przegrała pierwszego seta. Reprezentantka Kanady zwyciężyła w partii otwarcia 6:4. W drugim walczyła dzielnie, ale wobec rozkręcającej się z gema na gema Szarapowej, w pewnym momencie okazała się bezradna – przegrała 5:7 i musiała grać trzecią partię, będącą domeną Marii. Potwierdziło się to także tym razem, Rosjanka dość gładko wygrała seta do dwóch i zagra finale imprezy.

Krótszą drogę do finału miała Simona Halep. Rumunka, rozstawiona z numerem cztery pokonała Andreę Petković z Niemiec 6:2 7:6. Emocji dostarczyła w tej grze tylko druga partia, w której Petković wykorzystywała liczniejsze błędy Rumunki i doprowadziła do tie-brekaa. W nim myliła sie jednak za często, oddając punkt m.in. po podwójnym błędzie serwisowym, przez co gem skończył się wynikiem 4:7, a mecz 0:2.

Dla Halep do pierwszy w karierze finał turnieju wielkoszlemowego. Niezależnie od wyniku starcia z Szarapową, Rumunka wyprzedzi w poniedziałek Agnieszkę Radwańską, zajmującą obecnie trzecią lokatę w klasyfikacji WTA.