Szczęśliwy remis Polaków w Dublinie

Polska po słabym występie zremisowała w Dublinie z Irlandią 1:1 w meczu eliminacji ME Francja 2016. Biało-czerwoni długo prowadzili, ale przez większość meczu byli zespołem słabszym i jeden punkt przywieziony z trudnego terenu muszą traktować jako sukces.

Do przerwy wszystko układało się po myśli naszej reprezentacji. Styl gry naszego zespołu nie był powalający, ale Polacy byli skuteczni – wykorzystali błąd Irlandczyków, strzelili bramkę i umiejętnie się bronili.

Wszystko zmieniło się w drugiej połowie, gdy ekipa Adama Nawałki kompletnie oddała inicjatywę rywalom. Dwa razy ratował nas słupek, kilka razy rozpaczliwie wybijaliśmy piłkę sprzed bramki. Gdy wydawało się, że Polacy wytrzymają napór rywali i przywiozą do kraju fartowne trzy punkty, piłkę do siatki Fabiańskiego wpakował Shane Long.

Była to pierwsza z pięciu doliczonych minut. W kolejnych przewagę mieli biało-czerwoni, co udowadnia, że przy bardziej ofensywnym nastawieniu, mecz ten nie musiał wyglądać w ten sposób. Zespół Adama Nawałki został skarcony za cofnięcie się do defensywy i całkowitą rezygnację z poczynań ofensywnych w drugiej połowie. Otwartym też pozostaje pytanie o brak reakcji trenera w obliczu słabej postawy drużyny. Pierwsza zmiana nastąpiła dopiero kilkanaście minut przed końcowym gwizdkiem arbitra.

Remis 1:1 jest jednak wynikiem cennym, pozwalającym Polsce pozostać na pierwszym miejscu w grupie D. Przewaga nad Niemcami i Szkocją zmalała jednak z trzech do jednego punktu, czwartą Irlandię wyprzedzamy zaś o trzy „oczka”. W kolejnym starciu podejmiemy na własnym terenie Gruzję, toteż sytuacja w tabeli wydaje się być całkiem przyzwoita.