Szklarska Poręba: Jaśkowiec czwarta w sprincie tech. dowolną!

Justyna Kowalczyk

Sylwia Jaśkowiec zajęła czwarte miejsce w finale sprintu techniką dowolną w Szklarskiej Porębie. Wygrała Amerykanka Kikkan Randall przed Niemką Denise Herrmann. W ćwierćfinałach odpadły natomiast Justyna Kowalczyk i Agnieszka Szymańczak. Na tym samym etapie zakończył udział w imprezie Maciej Staręga.

W kwalifikacjach Jaśkowiec zasygnalizowała doskonałą dyspozycję – zajęła drugie miejsce. 12. była Justyna Kowalczyk, a 28. Agnieszka Szymańczak.

W ćwierćfinale nr 4 spotkały się Jaśkowiec i Kowalczyk. Przez większą część biegu Polki prowadziły, niestety na finiszu od walki włączyła się Francuzka Marion Buillet. Ostatecznie to ona wygrała, Sylwia była druga, a Kowalczyk przegrała jeszcze z Amerykanką Stehpeh i odpadła z dalszych wyścigów.

W piątym biegu wystąpiła Agnieszka Szymańczak. Jej rywalki od początku narzuciły jednak tempo, którego Polka nie mogła wytrzymać i przyjechała na metę jako szóśta. Jak się okazało, był to zdecydowanie najszybszy ze wszystkich ćwierćfinałów -wygrała go Jessica Diggins z USA przed liderką PŚ w sprincie – Denise Herrmann.

W półfinale Jaśkowiec musiała rywalizować z Viesną Fabjan, Denise Herrmann, Jessicą Diggins, Swietłaną Nikołajewą oraz Marion Buillet. Reprezentantka Polski przez cały dystans jechała trzecia/czwarta, a na ostatnim wirażu dzięki wspaniałemu manewrowi wyszła na prowadzenie. Co prawda nie utrzymała go do mety, ale i tak zdołała awansować z drugiego miejsca za Fabjan. Także kolejne dwie uczestniczki tego biegu – Diggins i Herrmann zyskały promocję.

W wielkim finale obok wspomnianej wyżej czwórki znalazły się Kikkan Randall oraz Laurien Van Der Graaff. Bieg był bardzo dramatyczny, na jednym z ostatnich wiraży upadły Diggins i Van Der Graaff. Jaśkowiec zdołała je ominąć i wyjść na trzecie miejsce, ale ostatecznie przegrała z Fabjan. Triumf zapewniła sobie faworyzowana Randall, która ograła na finiszowej prostej z Herrmann.

Justyna Kowalczyk została sklasyfikowana na 17., a Agnieszka Szymańczak na 30. miejscu.

Oficjalne wyniki (PDF) >>

***

Wśród mężczyzn z 13. czasem do ćwierćfinału awansował Maciej Staręga. Wystartował w piątym ćwierćfinale, gdzie jego rywalami byli Aleksiej Pietiukow, Berhard Tritschner, Jovian Hediger, Anton Gafarow i Fabian Schaad. Po dobrym początku Polak niestety złamał kijek, mimo błyskawicznej wymiany stracił rytm biegu i spadł na przedostatnie miejsce, a na metę wpadł jako czwarty, bez szans na awans jako lucky loser.

Zawdy wygrał Kanadyjczyk Alex Harvey, a Staręga został sklasyfikowany na 17. pozycji.

Oficjalne wyniki (PDF) >>

***

Klasyfikacje PŚ w biegach >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/