Szlagier w Kielcach – Vive Targi zagrają z THW Kiel

W sobotę o 18:15 w Hali Legionów w Kielcach dojdzie do szlagieru 4. kolejki EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Na szczycie grupy B Vive Targi Kielce zagrają z niemieckim THW Kiel.

Mecz ten będzie rewanżem za zeszłoroczne starcie o 3. miejsce, kiedy to w Kolonii kielczanie okazali się minimalnie lepsi od faworytów tamtych rozgrywek. Było to drugie w historii zwycięstwo kieleckiej ekipy z jedną z najbardziej utytułowanych drużyn świata, jaką jest THW.

Wydaje się, że pierwszy raz przy okazji konfrontacji Kielce – Kiel to właśnie Polacy będą faworytami. Ekipa Bogdana Wenty doskonale weszła w ten sezon – wygrywa na wszystkich frontach, m.in. dwukrotnie z Orlenem Wisłą Płock (w lidze polskiej i LM). Nieco słabiej wyglądają statystyki THW. Niemiecki zespół w dziesięciu meczach Bundesligi zanotował dziewięć wygranych i jedną porażkę (z SC Magdenburg).

Przed sezonem w kadrze Kiel doszło do sporych roszad. Drużynę opuściło kilka gwiazd, m.in. Thierry Omeyer, Daniel Narcisse oraz Momir Ilić. W ich miejsce sprowadzono Tunezyjczyka Jallouza, Szweda Sjorstranda i Duńczyka Lauge Schmidta. W ostatnim sprawdzianie przed przyjazdem do stolicy Świętokrzyskiego THW Kiel pokonało HBW Balingen-Weilstetten 35:24. Kielczanie wygrali zaś w Mielcu ze Stalą 38:31.

W Kielcach wszyscy są pełni mobilizacji  i zdają sobie sprawę z wyjątkowości tego pojedynku. Kiel to przeciwnik wywołujący ogromne emocje. Bramkarz Vive Targów, Sławomir Szmal docenia siłę sobotniego rywala:

Oglądałem kilka ich meczów i widać, że na razie grają „w kratkę?, raz bardzo dobrze, raz słabiej. Jeszcze trochę czasu minie, zanim ten silnik zacznie pracować na normalnych, równych obrotach. Ale moim zdaniem to nadal drużyna, która będzie grała o mistrzostwo Niemiec i zwycięstwo w Lidze Mistrzów. – powiedział

Początek meczu w sobotę o 18:15. Transmisję przeprowadzą stacje Canal + Family oraz nSport.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/