Szmal po Serbii: popełniliśmy zbyt dużo błędów [wypowiedzi]

Reprezentacja Polski przegrała swój pierwszy mecz na ME w piłce ręcznej Dania 2014. Komentarzem do tego meczu podzielili się z dziennikarzami już m.in. Sławomir Szmal oraz Rastko Stojković.

Sławomir Szmal – bramkarz reprezentacji Polski:

Popełniliśmy w tym meczu zbyt dużo błędów. Niektóre akcje były doskonale przygotowane, ale nie potrafiliśmy ich zakończyć zdobyciem goli. Nie potrafiliśmy też wykorzystać gry w przewadze. 

Polski golkiper nie chciał na razie wypowiadać się na temat szans drużyny w następnej grze – przeciwko Francji:

Obejrzymy mecz Francja – Rosja i zobaczymy jak silne są oba zespoły, dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć więcej o naszych szansach. 

Michael Biegler, trener reprezentacji Polski:

W pierwszej połowie przytrafiło nam się za dużo prostych błędów – sześć czy siedem razy straciliśmy łatwo piłkę. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że w grze musi być więcej dyscypliny. Udało się w ciągu kilku minut odrobiliśmy czterobramkową stratę. Potem to nie była „nasza gra”.

Piotr Chrapkowski, zawodnik reprezentacji Polski:

Widzieliśmy dziś dwóch doskonałych bramkarzy, Darko Stanić sprawił nam bardzo dużo problemów, mam nadzieję, że w następnych meczach zagramy lepiej.

Rastko Stojković – kołowy reprezentacji Serbii:

To był dla mnie mecz z kategorii tych specjalnych, towarzyszyło mu wiele emocji, gdyż grałem przeciw swoim wielu byłym kolegom z drużyny Vive Targi Kielce. 

Stojković jest oczywiście bardzo zadowolony z wygranej, ale przyznał, że na początku drugiej połowy miał chwilę zwątpienia:

Kiedy straciliśmy prowadzenie kilka minut po przerwie myślałem, że nie zdołamy się otrząsnąć i przegramy. 

Były zawodnik Vive Targów wypowiedział się też na temat szans Serbii w całym turnieju EHF Euro 2014:

Chcemy obronić srebrne medale wywalczone dwa lata temu w Serbii, atmosfera i komunikacja w zespole są obecnie bardzo dobre. Oczywiście nikt nie jest jednak w stanie przewidzieć co się stanie – następni przeciwnicy Rosja i Francja to bardzo dobre drużyny. Francuzi są wręcz wyśmienici. 

Vladan Matić – trener Serbii:

Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, ale potem nie potrafiliśmy stworzyć sobie dobry szans na kolejne gole i Polacy wrócili do gry. Obaj bramkarze zagrali świetne zawody, ale nasza defensywa pracowała lepiej, szczególnie w końcówce. 

Peter Nenadić – reprezentant Serbii:

Popełniliśmy za dużo błędów technicznych, ale najważniejsze, że wygraliśmy. Teraz musimy przygotować się na mecz z Rosją…

źródło: ehf-euro.com


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/