Szóste miejsce Pałki w Oberhofie, wygrana Berger

Krystyna Pałka zajęła szóste miejsce w biegu masowym na 12,5 km podczas zawodów PŚ w biathlonie rozegranych w Oberhofie. Wygrała Norweżka Tor Berger. 

Pierwsze strzelanie nie przyniosło żadnych poważnych rozstrzygnięć. 17 zawodniczek strzelało bezbłędnie i ruszyło w dużej grupie na drugą pętlę. Była w niej Krystyna Pałka, jadąca w okolicach dziesiątego miejsca, zabrakło niestety Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak, która pudłowała aż cztery razy i zamykała stawkę.

Po drugiej próbie strzeleckiej prowadziła Daria Domraczewa, ale na czele wciąż była dość spora grupa bezbłędnych biathlonistek (11), do której doskoczyła szybka Kaisa Makarainen (jedno pudło). Na dziewiątym miejscu z ok. 20 sekundami straty zajmowała Krystyna Pałka. Bez pudła strzelała też Nowakowska, ale dało jej to awans tylko na 29. miejsce.

Pałka kontynuowała strzelecką passę w trzeciej wizycie na strzelnicy. Kolejne pięć celnych pocisków pozwoliło jej awansować na szóste miejsce ze stratą ok. 10 sekund do liderującej Kaisy Makarainen, która skorzystała na pomyłce Domraczewej. Przed Pałką były jeszcze Norweżki Berger oraz Solemdal, a także Ukrainka Dzhyma.

Podczas dobiegu na ostatnie strzelanie liderująca czwórka odskoczyła od reszty stawki na kilka sekund. Pałka wciąż była szósta jadąc za atakującą Niemką Henkel. Niestety Pałka spudłowała ostatni pocisk, przez co straciła szanse na trzecie miejsce. Dwa pierwsze zagwarantowały sobie bezbłędne Solemdal i Berger. Kilkanaście sekund za nimi na trasę ruszyła równie skuteczna Henkel. Po pokonaniu karnej rundy Krystyna wyjechała na trasę jako piąta, bez szans na dogonienie czwartej Darii Domraczewej.

Białorusinka przypuściła jeszcze atak na trzecie miejsce i dość łatwo wyprzedziła Andreę Henkel, podobnie zrobiła z Pałką Finka Makarainen, która momentalnie zniwelowała 12 sekund, jakie dzieliły obie panie po wyjeździe ze strzelnicy.

Szybko okazało się też, że Solemdal nie ma szans w pojedynku biegowym z Berger. Co więcej – musiała się też bronić przed szarżą Białorusinki, ale ostatecznie dojechała jako druga.

Na przedostatnim – 29. miejscu dobiegła Weronika Nowakowska-Ziemniak. Ponowną liderką PŚ została Gabriela Soukalova, która o dwa „oczka” wyprzedza Valji Semerenko.

Wyniki:

1. Berger
2. Solemdal + 0:17
3. Domraczewa + 0:18
4. Henkel + 0:40
5. Makaraien + 0:53
6. PAŁKA + 1:01

29. NOWAKOWSKA-ZIEMNIAK + 4:37


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/