Szósty etap Vuelty – pierwsze górskie wyzwanie

Podczas szóstego etapu Vuelta a Espana 2014 kolarze po raz pierwszy zmierzą się z metą wyznaczoną na poważnym podjeździe. Ostatnie 5 km trasy to wspinaczka na La Zubia (9% średniego nachylenia).

Podjazd La Zubia będzie ostatnim akcentem szóstego etapu liczącego 167 km. Po starcie Benalmadenie kolarze przejadą około 60 km po płaskim, a potem wjadą na premię górską drugiej kategorii Alto de Zaffaraya. To ponad 11 km wspinaczki o średnim nachyleniu ponad 5%. Po zdobyciu tego szczytu trzeba będzie zmierzyć się z kilkoma innymi wzniesieniami, które nie są jednak premiowane. Drugą premię tego dnia, tym razem trzeciej kategorii kolarze rozegrają na Alto de los Bermejales. To około pięciokilometrowy podjazd o nachyleniu ponad 4%. Potem nastąpi około czterdziestokilometrowe wypłaszczenie i wreszcie wspomniana La Zubia.

To około 5 km wspinaczki (teren zaczyna się wznosić jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem premii pokazanym na grafice) o średnim nachyleniu ok. 9%. Faworyci wyścigu wreszcie dostaną okazję do sprawdzenia swojej formy i choć przed etapem wypowiadają się dość ostrożnie, to można przypuszczać, że na La Zubia dojdzie do ataków, choćby po kilka cennych sekund w klasyfikacji generalnej. 

VUELTA 2014 >>

grafika: lavuelta.com


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/