Czechy najlepsze w sztafecie mieszanej w Oestersund

Drużyna Czech wygrała sztafetę mieszaną – inauguracyjny bieg Pucharu Świata 2013/14 w biathlonie. W szwedzkim Oestersund Polska zajęła odległe 20. miejsce.

Na podium stanęły też sztafety Norwegii oraz Ukrainy. Czechy startowały w składzie Vitkowa, Soukalova, Vitek, Moravec i osiągnęła przewagę 10,2 sekundy nad zespołem ze Skandynawii, który reprezentowali: T. Berger, Solemdal, Christiansem oraz T. Boe.

Polska po pierwszej zmianie prowadzonej przez Krystynę Pałkę była na czwartym miejscu, ale wszystko zaprzepaściło fatalne strzelanie Magdaleny Gwizdoń. Pięć karnych rund spowodowało straty, które powiększyli jeszcze Łukasz Szczurek i Krzysztof Pływaczyk. Warto odnotować, że na trasie i przede wszystkim strzelnicy panowały ciężkie warunki pogodowe.

Oficjalne wyniki sztafety mieszanej w Oestersund (PDF) >>

W środę w Oestersund pierwsza indywidualna konkurencja tego sezonu – bieg na 15 km kobiet.