Szwecja – Polska 28:21

Szwecja pokonała w Malmo Polskę 28:21 w meczu eliminacji ME w piłce ręcznej mężczyzn. Polacy są wiceliderami grupy piątej.

W końcowym rozrachunku Biało-Czerwoni okazali się zdecydowanie słabsi od swoich rywali. Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak tak wysokiej porażki. Po 30 minutach drużyna Michaela Bieglera przegrywała 11:12. Szwedzi osiągnęli nieznaczną przewagę już w początkowych akcjach, a po 10 minutach prowadzili 4:2. Wówczas obudzili się Polacy, którzy zdobyli 3 gole z rzędu i przez moment prowadzili. Był to jednak jeden z nielicznych momentów naszej przewagi w tym spotkaniu. W kolejnych minutach znów inicjatywę mieli gospodarze, którzy w 16. minucie wygrywali 9:6. Polacy zmniejszyli tę różnicę do jednej/dwóch bramek.

Druga odsłona rozpoczęła się miłym akcentem dla Polaków. Objęli oni prowadzenie 14:13 i mieli nawet szansę na podwyższenie tego rezultatu o kolejne trafienie. Wszystko wróciło jednak do normy nadzwyczaj szybko. W 41. minucie rywale mieli jż 3 bramki zaliczki i wówczas przypuścili decydujący atak. W ciągu 7 następnych minut zbudowali siedmiobramkowe prowadzenie, którego nie dało się odrobić.

Polacy przegrali ostatecznie 21:28 prezentując się bardzo mizernie. W grupie piątej zajmujemy drugie miejsce i ustępujemy niepokonanym Szwedom. W niedzielę w Gdańsku, zmierzymy się z nimi ponownie i optymistami raczej być nie możemy.