Tak jest! Polacy w półfinale Mistrzostw Świata!

Polska pokonała Chorwację 24:22 i awansowała do półfinału mistrzostw świata piłkarzy ręcznych Katar 2015!

Polacy od samego początku postawili Chorwatom trudne warunki. Biało-czerwoni fantastycznie spisywali się w obronie, a do tego dobrze bronił Szmal, który zaczął spotkanie od obronionego karnego. Brakowało jednak trochę skuteczności w ataku, przez co po 10 minutach wynik był bardzo niski – 2:2. Kolejne kilka miunt należało jednak do rywali, którzy osiągnęli przewagę 4:2.

Mniej więcej po piętnastu minutach rozpoczął się jednak koncert gry polskiej drużyny. Fantastyczie grali zwłaszcza Rojewski i Bielecki i po 22 minutach prowadziliśmy 10:7. W 25. minucie na ławkę kar powędrował Michał Jurecki, a rywale błyskawicznie wykorzystali to rzucając trzy gole z rzędu i doprowadzając do remisu.

Dwie minuty przed przerwą na boisku doszło do przepychanki zwiastującej ogromne emocje do końca spotkania. Jeszcze przed zmianą stron Polacy zdołali dołożyć dwa gole i wygrać tę część 12:10.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas fatalnie. Przez siedem minut straciliśmy przewagę i przegrywaliśmy 13:15. Cztery z pięciu goli dla Chorwatów rzucił w tym czasie niesamowity Domogoj Duvnjak. Wkrótce zrobiło się jeszcze gorzej bo rywale trafili na 13:16.

Na szczęście w kolejnych minutach nasi zaczęli grać nieco lepiej i kwadrans przed końcem przegrywali tylko jednym trafieniem. Doskonałą zmianę Bieleckiemu dał w tym czasie Piotr Chrapkowski, autor dwóch goli z rzędu. Dobra passa biało-czerwonych dotyczyła też obrony, dzięki czemu w 49. minucie wyszliśmy na prowadzenie 19:18.

W 53. minucie emocje sięgnęły zeniut – na ławce kar było dwóch Polaków, a rywale prowadzili 20:19. Wspaniale zagrał wtedy Michał Jurecki, który wyrównał i do tego zarobił dwuminutową karę dla rywala. Wynik w dalszym ciągu oscylował w granicach remisu. Trzy minuty przed końcem Syprzak trafiłna 23:22, a po chwili Szmal wybronił rzut Duvnjaka.

W decydujących momentach gry kluczową rolę odegrał Sławomir Szmal i polska defensywa. Biało-czerwoni utrzymali prowadzenie i triumfowali 24:22.

W półfinale Polacy zagrają z gospodarzami, którzy ograli Niemców 26:24. Mecz w piątek.