Tak to się robi w Białymstoku

Jak zobaczyłem i przeczytałem pierwszą stronę wtorkowego Przeglądu Sportowego, to oczom nie uwierzyłem: ‚Jagiellonia zwalnia Michniewicza’. Pierwsza reakcja – wielkie zdziwienie. A okazało się, że to dopiero początek.

Nie chodzi o samego sympatycznego pana Czesia, tylko o władze Jagi. Białostocczanie zakończyli ten rok na 10. miejscu, które NIE MOŻE być miejscem poniżej oczekiwań władz. Dlaczego? Z trzech powodów. Po pierwsze nie ma co oczekiwać od Michniewicza cudów, gdy przejmuje drużynę w trakcie sezonu, drużynę którą to nie on do rundy jesienne przygotowywał. Po drugie, jak sam trener przyznaje, przy podpisywaniu kontraktu nikt żadnego planu minimum, miejsca, które ma pan Czesław zrobić do końce roku, nikt z rządzących klubem mu nie wyznaczył! I po trzecie, jeśli już klub pana znanego jako król disco polo, zwalniając Michniewicza, kilka dni wcześniej kupuje mu trzech piłkarzy, których trener chciał? Słowo idiotyzm nabiera przy tym nowego znaczenia.

Do tego cała historia ze zwolnieniem. Ostatni mecz rundy Michniewicz gra w Gdańsku (a mieszka w Gdyni), ale grzecznie wraca do Białegostoku i stamtąd dopiero (a nie z domu) udaje się na urlop (ponoć niektórzy zawodnicy nie musieli wracać na drugi koniec naszego dziwnego kraju). Następnie zarząd, po kilku dniach, ściąga z urlopu w Londynie trenera. Klasa, co?

Jagiellonia, po kryzysie końcówki ery Probierza, miała stanąć na nogi i wrócić na dobrą drogę. Michniewicz w zimie chciał nieco przebudować zespół i co najważniejsze przygotował by swoich zawodników do kolejnej rundy. A tak? Mówi się, że trenerem Jagi ma zostać (pracujący do tej pory w okręgówce) Tomasz Hajto, jego asystentem (pracujący do tej pory w II lidze) Piotr Świerczewski, a trenerem bramkarzy (Fucking Polak) Arek Onyszko. Szczerze – o ile tak się stanie – życzę tercetowi egzotycznemu powodzenia i sukcesu. A włodarzom Jagiellonii, delikatnie mówiąc, rozsądku.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Adrian Adamus
tu piszę: http://www.angielskapilka.com/ http://futbolnanie.blox.pl/html
http://www.myspace.com/adek666a