Jesteś tutaj
Główna > Tauron Basket Liga Koszykarzy 2014/15

UWAGA! Z powodu braków kadrowych, tabela TBL nie będzie prowadzona w sezonie 2014/15. Przepraszamy.

Tabela, terminarz i wyniki Tauron Basket Ligi Koszykarzy w sezonie 2014/15. Polska Liga Koszykówki w PubSport.pl

[tab:Terminarz]

1. kolejka:
3/10/14:Polski Cukier Toruń – Anwil Włocławek 85:74
5/10/14: Rosa Radom – Polfarmex Kutno 86:59
5/10/14: Polpharma Starogard Gd. – Jezioro Tarnobrzeg 89:79
5/10/14: PGE Turów Zgorzelec – Energa Czarni Słupsk 87:80
4/10/14: Wikana Start Lublin – Stelmet Zielona Góra 63:86
4/10/14: MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Sopot 67:83
7/10/14: WKS Śląsk Wrocław – King Wilki Morskie Szczecin /19:00/
5/10/14: AZS Koszalin – Asseco Gdynia 86:70

2. kolejka:
11/10/14: Anwil Włocławek  Asseco Gdynia /18:00/
12/10/14: King Wilki Morskie Szcz. – AZS Koszalin /20:00/
13/10/14: Trefl Sopot – WKS Śląsk Wrocław /19:00/
12/10/14: Stelmet Zielona Góra – MKS Dąbrowa Górnicza /17:00/
11/10/14: Energa Czarni Słupsk – Wikana Start Lublin /18:00/
12/10/14: Jezioro Tarnobrzeg – PGE Turów Zgorzelec /18:00/
11/10/14: Polfarmex Kutno – Polpharma Starogard Gd. /17:30/
12/10/14: Polski Cukier Toruń – Rosa Radom /18:00/

3. kolejka:
18/10/14: Rosa Radom – Anwil Włocławek /18:00/
18/10/14: Polpharma Starogard Gd. – Polski Cukier Toruń /17:00/
20/10/14: PGE Turów Zgorzelec – Polfarmex Kutno /18:30/
18/10/14: Wikana Start Lublin – Jezioro Tarnobrzeg /18:00/
18/10/14: 021 MKS Dąbrowa Górnicza – Energa Czarni Słupsk /18:00/
19/10/14: 022 WKS Śląsk Wrocław – Stelmet Zielona Góra /20:00/
18/10/14: AZS Koszalin – Trefl Sopot /18:00/
18/10/14: Asseco Gdynia – King Wilki Morskie Szcz. /18:00/

wkrótce pełny terminarz.

[tab:Zasady]

SYSTEM ROZGRYWEK:

  • 16 drużyn w sezonie zasadniczym gra każdy z każdym, mecz i rewanż. 
  • Osiem najlepszych druzyn awansuje do ćwierćfinałów (pary 1 vs. 8 2 vs. 7, 3 vs. 6, 4 vs. 5). 
  • W ćwierćfinałach i półfinałach – do trzech wygranych meczów
  • W finałach – do czterech wygranych meczów
  • O trzecie miejsce – do dwóch wygranych meczów
  • Drużyna Jezioro Tarnobrzeg może stracić miejsce w ekstraklasie jeżeli drugi raz z rzędu zajmie jedno z dwóch ostatnich miejsc w tabeli. Była 11. w poprzednich rozgrywkach.

[tab:2013/14]

FINAŁ:

PGE TURÓW ZGORZELEC 4:2 STELMET ZIELONA GÓRA

29/05/14: PGE TURÓW – STELMET 100:88
1/06/14: PGE TURÓW – STELMET 80:74
3/06/14: STELMET – PGE TURÓW 93:92PD
5/06/14: STELMET – PGE TURÓW 75:81
ew. 8/06/14 PGE TURÓW – STELMET 76:84
ew. 11/06/14: STELMET – PGE TURÓW 60:72

O TRZECIE MIEJSCE:

ROSA RADOM 1:2 TREFL SOPOT

29/05/14: TREFL – ROSA 75:76
1/06/14: ROSA – TREFL 60:73
ew. 4/06/14 TREFL – ROSA 76:56

PÓŁFINAŁY:

STELMET ZIELONA GÓRA 3:2 TREFL SOPOT

15/05/14: Stelmet – Trefl 79:75
17/05/14: Stelmet – Trefl 67:73
20/05/14: Trefl – Stelmet 69:94
22/05/14: Trefl – Stelmet 71:57
25/05/14: Stelmet – Trefl 86:65

ROSA RADOM 0:3 PGE TURÓW ZGORZELEC

16/05/14: Turów – Rosa 92:74
18/05/14: Turów – Rosa 103:91
21/05/14: Rosa – Turów 79:85

ĆWIERĆFINAŁY:

ANWIL WŁOCŁAWEK 2:3 ROSA RADOM 

1/5/14: Anwil – Rosa 83:77
3/5/14: Anwil – Rosa 89:85
6/5/14: Rosa – Anwil 86:74
8/5/14: Rosa – Anwil 100:75
11/5/14: Anwil – Rosa 68:74

PGE TURÓW 0:3 AZS KOSZALIN

1/5/14: Turów – AZS 99:66
3/5/14: Turów – AZS 93:66
6/5/14: AZS – Turów 74:94

STELMET ZIELONA GÓRA 1:3 ASSECO GDYNIA

2/5/14: Stelmet – Asseco 84:66
4/5/14: Stelmet – Asseco 58:71
7/5/14: Asseco – Stelmet 51:64
9/5/14: Asseco – Stelmet 69:82

TREFL SOPOT 3:2 ENERGA CZARNI SŁUPSK

2/5/14: Trefl – Czarni 77:71
4/5/15: Trefl – Czarni 83:75
7/5/14: Czarni – Trefl 69:56
9/5/14: Czarni – Trefl 73:62
12/5/14: Trefl – Czarni 75:74

[tab:END]


pubsport.pl
Top