TCS 2014/15 dla Krafta, wielkie emocje w Bischofshofen

Stefan Kraft wygrał Turniej Czterech Skoczni 2014/15. W ostatnim konkursie rozegranym na skoczni w Bischofshofen Austriak obronił się przed atakiem swojego rodaka Michaela Hayboecka. 

Konkurs w Bishofshofen stał pod znakiem pogoni Michaela Hayboecka za Stefanem Kraftem w klasyfikacji łącznej Turnieju Czterech Skoczni. Przed zawodami Kraft wyprzedzał swojego rodaka o ponad 23 punkty, ale już w pierwszej serii stracił dużą część tej zaliczki (po skoku na 133,5 m przegrywał o 9,5 pkt), bo Hayboeck uzyskał aż 137,5 m. Obaj Austriacy byli oczywiście na czele na półmetku rywalizacji. Za nimi plasował się Noriaki Kasai (132,5 m). 

Niestety konkurs był nieudany dla Polaków. Jedyny z biało-czerwonych, który awansował do finałowej rundy – Kamil Stoch, zajmował trzynaste miejsce (126,5 m). Kompletnie zawiedli jego koledzy, zwłaszcza Piotr Żyła, pokonany w parze przez słabiutkiego Ilmira Hazetdinowa. Oznaczało, to że mistrz Polski mógł pożegnać z marzeniami o wysokim miejscu w końcowej klasyfikacji Turnieju. Odpadli także Dawid Kubacki, Aleksander Znisczoł i Bartłomiej Kłusek. 

***

W drugiej serii słabiej wypadł Stoch. 124,5 m spowodowało spadek na piętnaste miejsce. Zanim doszło do walki o końcowy triumf, nastąpiło przykre wydarzenie. Groźny upadek zanotował Simon Ammann, który po lądowaniu upadł na twarz i wymagał błyskawicznej interwencji medycznej. 

Zajmujący drugie miejsce po pierwszej serii Kraft skoczył przeciętnie – 132 m, co dawało mu miejsce za Noriakim Kasai i stwarzało Hayboeckowi szansę na powalczenie o TCS. Lider PŚ potrzebował odrobić niespełna 14 pkt, czyli skoczyć ok. 140 m. Uzyskał 136,5 m, co dało mu pierwszy w karierze wygrany konkurs, ale do zwycięstwa w całym turnieju zabrakło 6 pkt.

Wyniki:

1. Hayboeck
2. Kasai
3. Kraft
4. Prevc
5. Jacobsen

15. STOCH


pubsport.pl
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/