TCS 2014/15: Prezentujemy pary konkursu w Oberstdorfie

Skocznia Oberstdorf

Jedenaste miejsce w kwalifikacjach do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni zajął Kamil Stoch. Polak w pierwszej serii niedzielnych zawodów, rozgrywanych systemem KO, nasz mistrz olimpijski powalczy ze Stefanem Kraftem z Austrii.

Do konkursu w Oberstdorfie zakwalifikowało się łącznie pięciu biało-czerwonych. Najlepiej (128,5 m) wypadł wspomniany Stoch, sklasyfikowany na jedenastym miejscu. 23. pozycję zanotował natomiast Dawid Kubacki (124m). Pozostali podopieczni Łukasza Kruczka skakali przeciętnie – 120,5 m dało 34. miejsce Janowi Ziobrze. 42. lokatę zajął Aleksander Zniszczoł (114,5m), a 45. lokata przypadła Piotrowi Żyle (114 m).

Kwalifikacje wygrał Słoweniec Peter Prevc (138,5m), przed Gregorem Schlierenzauerem (133m) i Noriakim Kasai (133m). Ze skoków zrezygnowało trzech skoczków pewnych udziału w zawodach – Simon Ammann, Michael Hayboeck, Roman Koudelka.