TCS: Stoch szósty w kwalifikacjach, Fannemel najlepszy

Anders Fannemel wygrał kwalifikacje do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni na obiekcie w Innsbrucku. Kamil Stoch zajął szóste miejsce.

Przez toczone w zmiennym i silnym wietrze kwalifikacje przebrnęło pięciu Polaków. Ze skokami w sobotę pożegnał się niestety Krzysztof Biegun. Były lider Pucharu Świata zajął 50. miejsce, ale musiał ustąpić miejsca Thomasowi Morgensternowi, który pewny awansu, zrezygnował ze swojego skoku w eliminacjach.

38. lokatę zajął Jan Ziobro (118 m). Jego rywalem w parze będzie kolega z reprezentacji – Klemens Murańka sklasyfikowany na 13. miejscu po skoku na 121,5 m.

Nieźle spisał się Dawid Kubacki zastępujący w austriackiej części TCS Piotra Żyłę. Dzięki skokowi na 118 m zajął on 15. miejsce w kwalifikacjach i zmierzy się z Włochem Dellasegą.

Szczęścia nie miał Maciej Kot, który zajął 35. miejsce i zmierzy się z bardzo silnym Japończykiem Daikim Ito.

Nieco uspokoił kibiców Kamil Stoch. W jednym z treningów lądował on na 91,5 m, ale w kwalifikacjach poszło mu dużo lepiej – 122 m dały szóste miejsce. Rywalem lidera PŚ w I seri ibędzie Mackenzie Boyd-Clowes z Kanady.

Eliminacje wygrał Norweg Fannemel (127 m) przed prowadzącym w TCS Austriakiem Diethartem (123,5 m). Ze skoków zrezygnowali Simon Ammann oraz Thomas Morgenstern, w związku z czym dwie ostatnie pary rundy KO zapowiadają się wybornie. Ammann powalczy z Diethartem, a Morgi z Fannemelem.

Pary I serii w Innsbrucku:

Schlierenzauer – Hazetdinow
Matura – Wank
Kasai – Koivuranta
Hajek – Geiger
Hayboeck – Wellinger

Ahonen – Kofler
Freitag – Velta
Neumayer – Justin
Maeaettae – Watase
KOT – Ito

Dellasega – KUBACKI
Schiffner – Deschwanden
ZIOBRO – MURAŃKA
Kraft – Naglić
Frenette – Freund

Lamy-Chapuis – Prevc
Colloredo – Korniłow
Hlava – Hvala
Fettner – Jacobsen
Descombes-Savoie – STOCH

Takeuchi – Bardal
Kozisek – Kraus
Kranjec – Loitzl
Ammann – Diethart
Morgenstern – Fannemel

***

Początek sobotnich zawodów o 14:00. Transmisja w Eurosporcie oraz TVP 1.

***

Klasyfikacja TCS >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/