TdS: Sylwia Jaśkowiec trzecia w prologu! Bjoergen zwycięża

Sylwia Jaśkowiec zajęła trzecie miejsce w prologu Tour de Ski 2013/14 – biegu na 3 km techniką dowolną. Zwyciężyła Marit Bjoergen przed inną Norweżką Astrid Jacobsen.

Po wycofaniu się Justyny Kowalczyk Polacy nie wiązali wielkich nadziei ze startami swoich reprezentantek w Tour de Ski. Triumfatorką już przed startem okrzyknięto Bjoergen. Norweżka potwierdziła statut faworytki zwyciężając w deszczowym Oberhofie o 1,9 sekundy przed swoją rodaczką Astrid Jacobsen. Sensacyjnie na trzecie miejsce wspięła się Sylwia Jaśkowiec, która przegrała z triumfatorką o równe 7 sekund i minimalnie „ograła” faworytkę gospodarzy Denise Herrmann. Dopiero 11. była Therese Johaug.

W klasyfikacji generalnej TdS Jaśkowiec jest trzecia i traci do liderki 17 sekund. Szczegóły TUTAJ