Biało-Czerwony Innsbruck?

Po fantastycznym starcie Kamila Stocha i Macieja Kota w Ga-Pa, polscy skoczkowie nie zwalniają tempa – w czwartkowych kwalifikacjach do konkursu w Innsbrucku trzech naszych znalazło się w pierwszej piątce. Dorównywali im jedynie Gregor Schlierenzauer i Anders Jacobsen.

Do znajdujących się w dobrej formie Stocha i Kota doskoczył Krzysztof Miętus. Zasygnalizował to już na treningach, gdzie w pierwszej próbie uzyskał 125 metrów. Jeszcze metr udało mu się dołożyć w najważniejszym tego dnia skoku. Dało mu to piątą lokatę kwalifikacji. Wygrał je Gregor Schlierenzauer, choć warto zaznaczyć że osiągnął odległość mniejszą niż trzej najlepsi Biało-Czerwoni. Awans wywalczyli także pozostali nasi reprezentanci – Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz Stefan Hula.

Wyniki kwalifikacji:

1. Schlierenzauer 125,8 pkt – 123,5 m
2. Stoch 123,6 – 125 m
2. Kot 123,6 – 125 m
2. Jacobsen 123,6 – 125,5 m
5. Miętus 121,5 – 126 m
—-
30. Kubacki 105,6
32. Żyła 104,4
44. Hula 97,4

W kwalifikacjach obyło się bez niespodzianek i do konkursu głównego zakwalifikowali się wszyscy najlepsi skoczkowie tego sezonu. Kilku z wyżej notowanych zawodników zawiodło jednak w swoich próbach, byli to m.in. Niemcy Wellinger i Schmitt, sklasyfikowani na granicy 4 i 5 dziesiątki. Wciąż dobrą dyspozycję pokazują liderzy Turnieju Czterech Skoczni. Jacobsen i Schlierenzauer skaczą równo i daleko w każdej treningowej próbie. W czołówce plasowali się również Tom Hilde oraz Anders Bardal i Rosjanin Wassiljew. Pogubił się natomiast Severin Freund, który w żadnym z trzech czwartkowych skoków nie zbliżył się nawet do punktu K (120 m). W kwalifikacjach był 21.

Po załamaniu z Ga-Pa, na właściwe tory zdaje się wracać Simon Ammann. Czterokrotny mistrz olimpijski zajął dziewiąte miejsce w kwalifikacjach.

Pary konkursu TCS w Innsbrucku:

Asikainen – Koch
Fettner – Kranjec
Hlava – Hvala
Pungertar – Kraft
Kubacki – Freund
Kofler – Wassiljew
Żyła – Takeuchi
Colloredo – Hayboeck
Stjernen – Korniłow
Koudelka – Neumayer
Rosljakow – Loitzl
Fannmel – Velta
Schmitt – Zografski
Kozisek – Matura
Wellinger – Morgenstern
Wank – Bardal
Ito – Ammann
Kasai – Hilde
Hula – Freitag
Shimizu – Prevc
Watase – Miętus
Johnson – Kot
Kaliniczenko – Stoch
Meuller – Jacobsen
Unterberger – Schlierenzauer

***

Początek piątkowego konkursu o 13:45. Transmisje w TVP 1 i Eurosporcie. Więcej informacji o transmisjach na Tele-Sport.pl.

Klasyfikacja i terminarz Turnieju Czterech Skoczni >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/