TdP 2014: Czech Vakoc wygrał w Warszawie

Tour de Pologne 2014

Czech Petr Vakoc z grupy Omega Pharma/Quick Step wygrał w Warszawie 2. etap Tour de Pologne i został nowym liderem wyścigu.

Czech był jednym z uczestników ucieczki uformowanej już na pierwszych kilometrach długiej trasy z Torunia do Warszawy. Przez ponad 200 km jechał on razem z Polakami Przemysławem Kasperkiewiczem (reprezentacja Polski) i Bartłomiejem Matysiakiem (CCC Polsat Polkowice). Trójka ta osiągnęła kilkuminutową przewagę, która topniała im bliżej było do Warszawy. Na ostatnim lotnym finiszu (ok. 30 km przed metą) ucieczka rozdzieliła się – Vakoc wygrał premię i "zostawił" Polaków, którzy dość szybko zostali wchłonięci przez rozpędzony peleton.

Akcja Czecha okazała się skuteczna i mimo bardzo mocnego tempa w zasadniczej grupie, zdołał on wpaść na metę 21 sekund przed Australijczykiem Matthewsem prowadzącym peleton. Przewaga ta pozwoliła mu objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Po uwzględnieniu bonifikat Vakoc wyprzedza niedzielnego triumfatora Hutarowicza o 27 sekund. Najlepszy z Polaków – Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice) jest na szóstym miejscu (35 sekund straty).

We wtorek trzeci etap TdP 2014 – z Kielc do Rzeszowa.

Klasyfikacja TdP 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/