TdS 2013/14 rusza bez Justyny Kowalczyk

W sobotnie popołudnie ruszy 8. edycja Tour de Ski. Impreza startuje w Oberhofie w wielkich bólach – na przygotowanej z trudem pętli o długości zaledwie 1,5 km. Pierwszą konkurencją będzie prolog o długości 3 km (kobiety) i 4,5 km (mężczyźni). Niestety nie wystąpi Justyna Kowalczyk, która zrezygnowała ze startu.

Przez cały tydzień wokół Tour de Ski było mnóstwo kontrowersji i zamieszania. Jeszcze w niedzielę FIS informował, że organizatorzy zdołają przygotować 2,1 km trasy i Tour ruszy zgodnie z planem. W czwartek gruchnęła jednak informacja o drastycznej zmianie na drugim etapie – zamiast biegu pościgowego techniką klasyczną zaplanowano sprint stylem dowolnym. Rozzłościło to obóz Justyny Kowalczyk, która jak wiadomo niezbyt dobrze radzi sobie w biegach „łyżwą”, a przy takiej konfiguracji byłoby ich aż 5. Polka w sobotnie przedpołudnie wycofała się ze startu w TDS, czym znacząco zwiększyła szanse Norweżek na triumf.

W takim wypadku faworytką Touru będzie Marit Bjoergen, która nad swoją rodaczką Therse Johaug ma zdecydowaną przewagę w biegach sprinterskich. Johaug jest z kolei najszybsza na finałowym podbiegu pod Alpe Cermis, walka o triumf powinna być więc emocjonująca.

W zeszłym roku prolog w Oberhofie wygrała Kikkan Randall, ale Amerykanka w tym roku na pewno nie powtórzy tego sukcesu, gdyż także zrezygnowała z udziału.

Bieg kobiet odbędzie się o 14:00, natomiast o 15:15 pojadą panowie. Tam także będzie jeden wielki nieobecny – Szwajcar Dario Cologna, który nie doszedł jeszcze do siebie po kontuzji.

***

Terminarz i wyniki TdS 2013/14 >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/