TdS 2015: Bjoergen nadal zwycięża, Kowalczyk szósta w Toblach

Marit Bjoergen zwyciężyła w kolejnym – piątym etapie Tour de Ski 2015 – biegu pościgowym na 15 km techniką dowolną rozegranym w Toblach. Justyna Kowalczyk dotarła na metę na szóstym miejscu.

Na trase najdłuższego odcinka Tour de Ski 2015 – piętnastokilometrowego biegu pościgowego techniką dowolną, Marit Bjoergen wyruszyła ponad półtorej minuty przed Heidi Weng oraz ponad dwie miunty przed Therese Johaug. Stratę 3:25 miała natomiast oznaczona numerem czwartym Justyna Kowalczyk. 

Wspomniane różnice spowodowały, że nie oglądaliśmy zbyt wiele walki a najlepsze zawodniczki dotarły do mety w dużych odstępach. Bjoergen była bezkonkurencyjna i jeszcze zwiększyła przewagę wypracowaną w czterech poprzednich etapach cyklu. Weng ukończyła bieg ze stratą niespełna dwóch minut. Johaug przegrała z liderką cyklu o 2:51.

Justyna Kowalczyk większą część dystansu pokonała w towarzystwie Szwedki Wiken i Norweżki Hagi, ale na ostatnich dwóch kilometrach osłabła i ukończyła bieg jako szósta ze stratą 4:47.

Dobrze spisały się pozostałe Polki. Sylwia Jaśkowiec poprawiła się i z dziewiętnastej lokaty awansowała na siedemnastą, a Kornelia Kubińska z trzydziestego piątego miejsca przesunęła się na dwudzieste dziewiąte. 

Wyniki:

1. Bjoergen
2. Weng + 1:59
3. Johaug + 2:51
4. Wiken + 4:20
5. Haga + 4:24
6. KOWALCZYK + 4:47

17. JAŚKOWIEC + 6:21
29. KUBIŃSKA + 8:08

Klasyfikacja TdS pokrywa się z wynikami dzisiejszego etapu.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz