Justyna siódma w sprincie

Justyna Kowalczyk zajęła siódme miejsce w 3. etapie Tour de Ski – sprincie techniką dowolną w szwajcarskim Val Mustair. Polka pozostała liderką całego cyklu. Zwyciężyła bezkonkurencyjna Kikkan Randall

Polka była 18. w kwalifikacjach, w ćwierćfinałach występowała w biegu numer pięć. Był to najszybszy ze wszystkich ćwierćfinałów, w którym Polka zaczęła słabo, ale na drugim okrążeniu odrobiła straty i wysunęła się na czoło. Finiszowała jako druga – za Norweżką Heidi Weng.

Ćwierćfinały pewnie przebrnęły Kikkan Randall, Charlotte Kalla oraz Terese Johaug.

W półfinale Polka walczyła zażarcie o miejsce w czołowej dwójce, ale na finiszu przegrała z Norweżką Oestberg i Szwedką Kallą. Jako, że bieg był wolniejszy, to Kowalczyk nie dostała szansy awansu jako szczęśliwa przegrana. Na tym samym etapie ściganie skończyła Terese Johaug, dzięki czemu Polka zwiększyła przewagę w Tour de Ski do ok. 50 sekund.

Finał był popisem Kikkan Randall, która od początku do końca prowadziła i zwyciężyła z ogromną przewagą. Druga była Oestberg, trzecia Heidi Weng.

Kowalczyk sklasyfikowano ostatecznie na siódmym miejscu.

***

Klasyfikacja i terminarz Tour de Ski >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/