TdS w Toblach: Jacobsen wygrała bieg pościgowy

Astrid Jacobsen wygrała bieg pościgowy na 15 km techniką dowolną w Toblach – 5. etap Tour de Ski 2013/14. Noreżka utrzymała prawie 40 sekund przewagi nad swoją rodaczką Therse Johaug. 22. miejsce zajęła Paulina Maciuszek.

Na starcie nie stanęła niestety Sylwia Jaśkowiec, Polka wycofała się z Tour de Ski, w którym zajmowała 26. miejsce. Na trasę jako pierwsza ruszyła Norweżka Astrid Jacobsen, która miała 37 sekund przewagi nad Kerttu Niskanen. Czwarta startowała faworytka biegu – Therse Johaug, mająca 44 sekundy do odrobienia.

Johaug bardzo szybko wyprzedziła Niskanen i zaczęła pościg nad swoją rodaczką. Po pokonaniu 5,7 km Therse przegrywała z Astrid o 39 sekund. Na trzecim/czwartym miejscu jechały zaś Finki – słabnąca Niskanen i odrabiająca Kylloenen. 28. lokatę w tym miejscu zajmowała Paulina Maciuszek, 48. była zaś Kornelia Kubińska.

Po pokonaniu 10,7 km jasnym stało się, że Jacobsen nie da się doścignąć bardziej znanej przeciwniczce. Miała w tym miejscu 41 sekund przewagi. Około 1 minute 23 sekundy za liderką jechały zaś Kylloenen oraz Niskanen. Na 22. miejsce z szansami na dalszy awans przesunęła się Paulina Maciuszek.

Do końca niewiele się zmieniło – Jacobsen wygrała o 38 sekund przed Johaug, trzecia była Kylloenen (1:12 straty). Maciuszek utrzymała 22. pozycję.

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!