Kowalczyk znów pokaże kto rządzi w technice klasycznej?

Tour de Ski 2012/13

W sobotę o godzinie 12:30 w Val di Fiemme zostanie rozegrany szósty, przedostatni etap narciarskiego cyklu Tour de Ski. W biegu masowym na 10 km techniką klasyczną Justyna Kowalczyk spróbuje zwiększyć swoją przewagę nad rywalkami przed finałową wspinaczką pod Alpe Cermis.

W piątek po raz kolejny w tym sezonie Kowalczyk udowodniła, że w bieganiu „klasykiem” nie ma sobie równych. Na nieco ponad trzykilometrowej trasie potrafiła nadrobić ponad 15 sekund nad drugą na mecie Kristą Lahteenmaki z Finlandii. Konkurentki do wygrania Tour de Ski – Terese Johaug i Charlotte Kalla straciły jeszcze więcej. W efekcie w klasyfikacji generalnej są już ponad minutę za Polką.

Profil trasy biegu masowego na 10 km:

Panie pokonają dwukrotnie pięciokilometrową pętlę. Okrążenia „okraszone” jest kilkoma znaczącymi podbiegami, co oczywiście działa na korzyść polskiej narciarki.

Ważnym będzie by od wczesnych momentów biegu utrzymywać się na czele. Podczas każdego z dwóch okrążeń biegaczki napotkają na lotne finisze, na których do wygrania będą sekundowe bonifikaty dla najszybszych. „Punktować” będzie dziesięć czołowych, a pierwsza na linii premii otrzyma 15 sekund do klasyfikacji generalnej. W połączeniu z tradycyjnym bonusem na mecie, z samych bonifikat można na 6. etapie zyskać 45 sekund.

Główną faworytką do wygrania tego etapu jest oczywiście Kowalczyk. Dużo ciekawsza powinna być walka za jej plecami. Cała kolonia Finek, od dziecka uczonych jazdy klasykiem spróbuje zająć miejsca na podium. Lahteenmaki, Saarinen i Kylloenen są w stanie pokonać Norweżki Jacobsen i Johaug. Nie wiadomo jak spisze się Charlotte Kalla, która z całej czołówki zdecydowanie najsłabiej poczyna sobie tym stylem. Zdaniem bukmacherów z bet365 kolejność na mecie będzie następująca: 1. Kowalczyk, 2. Johaug, 3. Kylloenen.

Jak będzie na prawdę przekonamy się w sobotę od 12:30, kiedy to rozpocznie się ten bieg.

Transmisja tradycyjnie na TVP 2 i Eurosporcie. Więcej info TUTAJ

***

Klasyfikacje i terminarz Tour de Ski >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/