Tego się nie da opisać, Niemcy zniszczyli Brazylię

Niemcy po niebywałym meczu awansowały do finału MŚ 2014. W Belo Horizonte drużyna Joachima Loewa zwyciężyła Brazylię aż 7:1 doprowadzajac kibiców gospodarzy do rozpaczy.

Pierwsza połowa tego spotkania przejdzie do historii piłki nożnej. Gospodarze turnieju finałowego błyskawicznie pożegnała się z marzeniami o finale na Maracanie. W ciągu 18. minut – między 11., a 29. Niemcy wbili beznadziejnym Brazylijczykom pięć goli co doprowadziło do rozpaczy kibiców na trybunach w Belo Horizonte. Na listę strzelców wpisali się kolejno Muller, Klose, Kroos (2x) oraz Khedira. Zadziwiajace było zwłaszcza to w jak dziecinny sposób defensywa Canarinhos dopuszczała przeciwników do kolejnych sytuacji.

Warto odnotować, że gol Miroslava Klose z 23. minuty był jego 16. w historii występów na mundialu. Pochodzący z Opola piłkarz jest od teraz samodzielnym liderem klasyfikacji wszechczasów.

Po przerwie Brazylijczycy ruszyli do boju o honorowego gola . W ciągu sześciu minut stworzyli sobie przynajmniej dwie bardzo dobre okazje, ale zderzyli się z kolejną tego dnia ścianą. Tym razem swoją dominację nad nimi pokazał niemiecki golkiper Manuel Neuer.

W 69. minucie rezerwowy Andre Schurrle wbił szóstego gwoździa w brazylijską trumnę. W 79. minucie ten sam zawodnik pięknym strzałem od poprzeczki podwyższył na 7:0.

W ostatniej minucie sptokania Oscar zdobył honorowego gola dla gospodarzy, ale to nie mogło poprawić ich humorów.