Federer na horyzoncie, ale najpierw Llodra – Janowicz zaczyna w Monte Carlo

Michael Llodra będzie we wtorkowe przedpołudnie rywalem Jerzego Janowicza w meczu pierwszej rundy turnieju ATP w Monte Carlo. Francuz przebił się do turnieju z kwalifikacji, gdzie pokonał m.in. Michała Przysiężnego. Początek meczu o 10:30.

34-letni Francuz swoje lata świetności ma już zdecydowanie za sobą i obecnie jest klasyfikowany na 147. miejscu w klasyfikacji ATP. Dla porównania Jerzy Janowicz zajmuje w tym rankingu 21. pozycję. W swojej długiej karierze zwyciężył w pięciu turniejach, ale nie tych z najwyższej półfki. W zawodach cyklu ATP Tour najlepiej zawsze czuł się w paryskim turnieju w hali Bercy, gdzie dwukrotnie meldował się w półfinałach. W turniejach wielkoszlemowych najdalej doszedł do 4. rundy Wimbledon (2011), US Open (2004) i French Open (2004, 2008). W Monte Carlo nigdy nie przebrnął dalej niż do drugiej rundy.

Tegoroczny start przy Lazurowym Wybrzeżu rozpoczął od kwalifikacji. W pierwszej rundzie uporał się w nich z Michałem Przysiężnym (6:1, 6:4), a w drugiej ograł Patrica Starace 6:2 5:7 6:3.

W swojej karierze Janowicz jeszcze nigdy nie spotkał się  Llodrą, Pierwsza okazja ku temu we wtorek ok. 10:30. Ewentualne pokonanie Llodry zbliży Polaka do pojedynku z Rogerem Federerem w trzeciej rundzie.

Wyniki i drabinka turnieju >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/