Tinkoff-Saxo znów na czele – Rogers wygrał 16. etap, Majka najlepszym „góralem”

Michael Rogers z Tikoff Saxo wygrał 16. etap Tour de France 2014. Koszulkę najlepszego "górala" wyścigu wywalczył jego kolega klubowy Rafał Majka. Świetnie na trasie tego odcinka spisał się też Michał Kwiatkowski – zajął siódme miejsce i awansował na dziewiątą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Ważne dla polskich kibiców sceny rozegrały sie już w początkowej fazie 16. etapu. Jeden punkt dający pozycję lidera w klasyfikacji górskiej zdobył wtedy Rafał Majka. Mniej więcej w tym samym czasie do licznej ucieczki "załapał" się Michał Kwiatkowski. Kolarz Omega Pharma/Quick Step był w czołówce mniej więcej do połowy ostatniego podjazdu, po którym następował jeszcze karkołomny zjazd. 

Na górę najszybciej wjechała trójka zawodników – Australijczyk Rogers, Kolumbijczyk Serpa oraz Francuz Voeckler. Na zjeździe najlepszy zdecydowanie był Rogers gwarantując drużynie Tinkoff-Saxo drugi z rzędu etapowy triumf. Kwiatkowski, który na szczyt dotarł na ósmym miejscu ze stratą 1:10, finiszował jako siódmy niwelując swoją stratę do 36. sekund. 

Liderzy Touru – Nibali i Valverde stracili ponad osiem minut, na najważniejszymi zmianami w czołówce "generalki" były spadek Romaina Bardet z trzeciego na pięte miejsce i spory awans Kwiatkowskiego (z 16 na 9. miejsce). 

KLASYFIKACJA I TERMINARZ TDF >>

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz