TME: Lech remisuje z Widzewem w Łodzi 2:2

W meczu kończącym 25 kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań zremisował z Widzewem Łódź 2:2.

Spotkanie szesnastej z czwartą drużyną T-Mobile Ekstraklasy zapowiadało się bardzo interesująco,ponieważ zajmujacy ostatnie miejsce w tabeli Widzew przed własną publicznością chciał wygrać mecz z Lechem i zachować szanse na wydostanie się ze strefy spadkowej. Przez pierwsze 20 minut lechici mieli dużą przewagę choc nie potrafili tego udowodnić strzelając bramkę. Na dodatek w 21 minucie kontuzji doznał zawodnik Lecha Szymon Pawłowski i musiał opuścic murawę. W 25 min. z rzutu wolnego strzelał obrońca zespołu z Poznania Barry Douglas, ale jego sztrzał obronił bramkarz Widzewa Patryk Wolański.

Widzew miał szansę wyjść na prowadzenie w 32 minucie, ale po strzale Mikity bramkarz Lecha wybronił to uderzenie pomocnika zespołu z Łodzi. Pierwsza bramka dla Lecha padła zaledwie 2 minuty później,kiedy po dośrodkowaniu Douglasa z rzutu rożnego piłka doszła do Łukasza Teodorczyka,który zgrał ją głową do Manuela Arboledy, a ten strzałem z 3 metrów pokonał bramkarza Widzewa. Lech miał okazję podwyższenie prowadzenia, ale strzały zarówno Łukasza Teodorczyka w 39 min. oraz Kaspera Hamalainena w 42 minucie obronił Wolański.

Drugą połowę oba kluby rozpoczeły dość spokojnie. Druga bramka dla Lecha Poznań padła w 54. minucie po strzale Łukasza Teodorczyka,który po podaniu od Karola Linettego umieścił piłkę w siatce nad interweniującym Patrykiem Wolańskim. Kolejna akcja lechitów miała miejsce w 61 min. ale po strzale Claasena piłka przeszła nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Wolańskiego. Po tej akcji Widzew wyraźnie odżył i tworzył sobie coraz więcej dogodnych sytuacji i właśnie jedna z nich zakończyła się bramką dla łodzian. Po podaniu Alexa Bruno piłkę do siatki skierował w 70 minucie Marcin Kaczmarek.

Dokładnie 5 minut po bramce dla Widzewa, Lech miał okazję podwyższyć wynik meczu,ale strzał Łukasza Teodorczyka obronił Patryk Wolański. Łodzianie szybko ruszyli do ataku i w 78 minucie Visnakovs po asyście Marcina Kaczmarka wyrównał wynik pojedynku. Lech bliski był wyjścia ponownie na prowadzenie w 85 minucie, ale strzal Mateusza Możdżenia wybił na rzut rożny bramkarz Widzewa. W doliczonym czasie gry nie było już żadnych akcji i mecz zakończył się remisem 2:2.

Widzew Łódź – Lech Poznań 2:2 (0:1)

34' Arboleda, 54' Teodorczyk70' Kaczmarek, 78' Visnakovs

Widzew: Wolański, Stępiński, Urdinov, Mroziński, Nowak, Cetnarski (46' Bruno), Kaczmarek, Lafrance, Batrović (76' Gela), Visnakovs

Lech: Gostomski, Douglas, Arboleda, Wołąkiewicz, Możdżeń, Trałka, Hamalainen, Linetty, Lovrencsics, Pawłowski (21' Claasen) Teodorczyk (80' Kownacki).