To jeszcze nie koniec

Ten sezon do tej pory dla Borussi Dortmund układa się wprost wspaniale. Przynajmniej jeśli chodzi o Bundesligę, bo z Ligą Europy i pucharem Niemiec podopieczni Kloppa musieli się przedwcześnie pożegnać. Wszyscy jednak głównie patrzą właśnie na Bundesligę, a tam Borussia pewnie zmierza(zmierzała) po majstra.

Po meczu z Bayernem, wygranym zresztą przez Borussię wielu zwiastowało już koniec sezonu i pewne pierwsze miejsce dla BVB. No i chyba nie ma się czemu dziwić, że tak było. Borussia grała futbol radosny, ładny dla oka, niektórzy porównywali ją do Barcelony. Jednak ostatnimi czasy Borussia już tak nie czaruje. Po meczu z Bayernem przyszło ładne, zasłużone zwycięstwo z Koeln. Tydzień póżniej przyszedł czas na Hoffenhaim. Hoffenhaim, które przed meczem z Borussią było w bardzo słabej formie, o czym świadczą wyniki poprzednich meczów. Jednak BVB grało piłke bardzo toporną, która przypominała bardziej wiele meczy pod wodzą Thomasa  Dolla, niż Jurgena Kloppa. Porażka 0:1 raczej zasłużona. Wczoraj przyszła pora na Mainz i tym razem remis.

Tym sposobem drugi Bayer Leverskuen, do podopiecznych Kloppa traci już siedem punktów, a do końca…. siedem kolejek. Sytuacja więc się znacząco pogorszyła i z wielkeigo sezonu BVB może wyjść dobry sezon, ale z ogromnym niedosytem. Największym mankamentem Borussi jest moim zdaniem brak koncentracji w końcówkach i nieskuteczność. Już wiele razy w tym sezonie Borussia traciła punkty, przez głupie straty bramek w końcówkach spotkań, przykład: chociażby sobotni mecz z Mainz.

Zatem, czy Borussia zdoła wywalczyć mistrzostwo, mimo iż ostatnio jej forma jest naprawdę słaba???

Borussia Dortmund


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Daniel Flak
Mam czternaście lat. Uwielbiam sport, a w szczególności piłkę nożną, w której zakochałem się oglądając w telewizji Mistrzostwa Świata w Niemczech. Od tego czasu regularnie trenuje i gram w klubie, obecnie w Rakowie Częstochowa. Oprócz tego, wielką przyjemność sprawia mi pisanie o futbolu. W przyszłości chciałbym zostać dziennikarzem sportowym. Prowadzę bloga, na którego serdecznie zapraszam: http://daniel99.blox.pl/html
http://daniel99.blox.pl