To już dziś – kolejna wojna Polaków z Niemcami

Już w piątek o 17:00 Polska zagra z Niemcami w meczu mistrzostw świata piłkarzy ręcznych Katar 2015. Jest to spotkanie którego być nie powinno, ale skoro już zostanie rozegrane, to biało-czerwoni chcą kolejny raz udowodnić wyższość nad tym rywalem.

Do meczu takiego nie powinno, bo Niemcy zostali przez biało-czerwonych wyeliminowani już w barażach o awans do mistrzostw świata. Nasi zachodz sąsiedzi zdobyli jednak kwalifikację w inny sposób – przekonali IHF, że powinni zająć miejsce Australii, której dyskwalifikacja także była mocno dyskusyjna. Tak czy inaczej – Niemcy na mistrzostwach są, ale los jest dla nich bardziej złośliwy niż światowa federacja. Już w pierwszym meczu nakazał im bowiem starcie z… Polską.

Patrząc na składy obu ekip, trzeba przyznać, że jedna i druga dysponuje dużą siłą rażenia. Polacy nieco lepiej, przynajmniej na papierze, wyglądają w rozegraniu, rywale zdają się mieć lepsze skrzydła z takimi gwiazdami jak  Uwe Gensheimer czy Patrick Groetzki. Przy tak wyrónanych potencjałach, kluczowa może być psychika poszczególnych zawodników. 

Polskie media wzywają "pokażcie im miejsce w szeregu", "pobijcie ich jeszcze raz". To samo w sobie pokazuje stawkę tego meczu, który rozpocznie się w piątek o 17:00. Transmisja w TVP 2, relacja AUDIO w PubSport.pl

POLSKA – NIEMCY NA ŻYWO >


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/