To takie typowo polskie – Sandra Drabik wyrzucona z MŚ z powodu błędu działaczy

Bokserka Sandra Drabik została wykluczona z mistrzostw świata w koreańskim Jeju City, najprawdopodobniej z powodu fatalnego błędu działaczy Polskiego Związku Bokserskiego. Nie wysłali oni do międzynarodowej federacji stosownych dokumentów, choć podobno kilkakrotnie byli o to upominani. 

Sprawa jest bulerwsująca, bo zawodniczka zdążyła wygrać w Korei już swoją pierwszą walkę. Po pokonaniu Chinki Gao Jinyan, Polka zaczęła szykować się do kolejnego pojedynku, ale dowiedziała się, że zdyskwalifikowano ją z powodu braku stosownego oświadczenia. 

Chodzi o to, że federacja bokserska (AIBA) zabrania od niedawna bokserkom startów w innych sportach walki. Zawodniczki, które występowały też w innych dyscyplinach powinny podpisać stosowne oświadczenie, potwierdzające że rezygnują z tych startów. Drabik do tej pory znana była dzięki swoim sukcesom w kickboxingu, gdzie w 2013 roku została nawet mistrzynią świata. Do boksu przeniosła się zaś, by powalczyć o wyjazd na Igrzyska w Rio de Janeiro. 

Sama zainteresowana jest bardzo rozgoryczona, bo odebrano jej szansę walki nawet o medal. W wywiadzie dla portalu ringpolska.pl tak skomentowała tę sprawę:

Od sierpnia zmieniły się przepisy. W ich myśl zawodniczki startujące również w innych sportach walki mają obowiązek podpisania stosownej deklaracji i dostarczenia jej do AIBA. Swoją podpisaną deklarację o rezygnacji z kickboxingu złożyłam na ręce PZB już w 2013 r. Nikt jednak nie pofatygował się, by wysłać ją do AIBA. Z tego co wiem, to AIBA wysyłała już wcześniej do PZB kilkakrotnie maila w tej sprawie. Odpowiedzi jednak nie było. Po moim zwycięstwie ktoś się dopatrzył braku takowego dokumentu… i wyleciałam z turnieju. /za ringpolska.pl/

Całe zamieszanie bulwersuje tym bardziej, że Drabik rzeczywiście była doskonale przygotowana dla turnieju. W wypowiedziach przed i po walce z Chinką, udzielonych świętokrzyskiemu oddziałowi wspieramyklub.pl wręcz tryskała optymizmem:

Przyjechałam tu po to, aby stanąć na najwyższym stopniu. Jestem zdeterminowana i zmotywowana. Dam z siebie wszystko,  żeby tak się stało. – mówiła

Szkoda, że te ambitne plany pokrzyżowane zostały w typowo polski sposób…


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/