Tokio: Siostry nie zawodzą

A. Radwańska

A. Radwańska

Obie siostry Radwańskie awansowały do 3. rundy turnieju WTA Toray Pan Pacific Open w Tokio z pulą nagród ponad 2 100 000$. Krakowianki były dziś lepsze od Serbek – Any Ivanović i Jeleny Janković.

 Jako pierwsza na korcie pojawiła się Urszula. Młodsza z sióstr grała rozstawioną z 12. numerem Ivanović. To Serbka wygrała pierwszą partię 6:3. W kolejnych dwóch setach liderka rankingu WTA sprzed kilku lat nie była jednak w stanie przeciwstawić się tenisowi Uli i przegrała ten mecz 6:3 4:6 2:6.

W 1/8 finału na Polkę czeka równie trudna rywalka – Angelique Kerber z Niemiec. Mecz odbędzie się w środowy poranek czasu polskiego – ok. 6:00.

Bezpośrednio po tym spotkaniu dojdzie do starcia Agnieszki Radwańskiej z Amerykanką Jamie Hampton. Agnieszka odprawiła dziś z turnieju Jelenę Janković. Pierwsza partia to tylko dwa gemy wygrane przez Serbkę, druga była bardziej wyrównana. Janković prowadziła nawet 5:4 przy własnym serwisie. Radwańska wygrała jednak kolejnego gema na przewagi, chwilę potem objęła zaś prowadzenie 6:5. Zwycięstwo krakowiance przyniósł najciekawszy gem meczu, w którym obserwowaliśmy dwie mordercze wymiany. Zmęczenie dawało się we znaki obu zawodniczkom, ale to Janković popełniła dwa proste błędy i musiała zejść z kortu pokonana. Było to drugie w ostatnim czasie zwycięstwo Isi nad tą przeciwniczką. Obie panie spotkały się w niedawnym US Open. 

Przypomnijmy, że przed rokiem turniej w Tokio, zaliczany do kategorii Premier 5 wygrała Agnieszka Radwańska. Kategoria Premier 5 jest jedną z najwyższych w światowym tenisie. Wyższą rangę mają tylko 4 wielkie szlemy oraz turnieje spod znaku Premier Mandatory (Indian Wells, Miami, Madryt i Pekin).

PEŁNA DRABINKA TURNIEJU WTA TOKIO ->


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/