Tokio: Woźniacki na drodze do półfinału

A. Radwańska

Caroline Woźniacki będzie ćwierćfinałową rywalką Agnieszki Radwańskiej w turnieju WTA w Tokio. Spotkanie w czwartek ok. 11:30 czasu polskiego.

Agnieszka Radwańska – Caroline Woźniacki

Dunka o polskich korzeniach jest kolejną byłą liderką rankingu WTA, z którą w Tokio zmierzy się Radwańska. W drugiej rundzie Isia musiała walczyć z Jeleną Janković z Serbii. Obecnie Woźniacki jest jednak klasyfikowana dużo niżej niż kilkanaście miesięcy temu – zajmuje jedenastą lokatę.

W 2012 roku jej forma pozostawia wiele do życzenia, udało jej się wygrać tylko jeden turniej. Przed niespełna tygodniem 22-letnia zawodniczka triumfowała w koreańskim Seulu, pokonując w finale Kaię Kanepi z Estonii.

Jedynie pierwszy z tegorocznych wielkich szlemów można uznać za dobry w wykonaniu Woźniackiej. W Australii doszła do ćwierćfinału, we Francji już tylko do 3 rundy. Występy w Londynie i Nowym Jorku to już bardzo nieprzyjemna historia dla Caroline – w obu przypadkach odpadała już w pierwszej rundzie.

W Tokio ma za sobą 3 starcia – z Hiszpanką Soler, Słowaczką Hantuchovą i Chinką Na Li. Pokonanie wysoko notowanej Li to spory sukces i sygnał, że dyspozycja duńskiej tenisistki poprawiła się.

Na jej korzyść świadczy też historia pojedynków z Radwańską. Polka wygrała tylko 2 z 7 starć: pierwsze i ostatnie. W ćwierćfinale w Sydney krakowianka zwyciężała w trzech setach. Był to jedyny taki mecz w sezonie 2012.

Agnieszka Radwańska, triumfatorka turnieju w Tokio sprzed roku ma za sobą dwa dość trudne pojedynki. Zarówno z Janković jak i młodą Amerykanką Hampton Polka miała swoje problemy i słabsze momenty. Na szczęście oba starcia zakończyła swoimi wygranymi w dwóch setach. Czy będzie w stanie powtórzyć to w walce z Woźniacką? Przekonamy się w czwartek o 11:30.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz