Tomasz Sikora trenerem kadry młodzieżowej

foto: sportpolski.tv

Tomasz Sikora ponownie będzie trenerem kadry młodzieżowej. Najlepszy polski biathlonista w historii wraca do pracy w Polskim Związku Biathlonu po roku przerwy.

Po zakończeniu kariery sportowej w 2012 roku Sikora został trenerem kadry „Korea 2018”, którą początkowo prowadził wraz z Karelem Soukalem, a następnie sam. Wiosną 2015 został trenerem kadry narodowej, funkcję tę dzieląc wraz z Adamem Kołodziejczykiem. Po sezonie 2016/17 obaj zakończyli pracę z pierwszą reprezentacją.

Sikora powróci na stanowisko trenera kadry młodzieżowej, na którym zastąpi Nadię Biełową. Ukrainka niecały miesiąc temu mianowana została szkoleniowcem kadry narodowej kobiet.

Do największych sukcesów Sikory w pracy szkoleniowej podczas jego pierwszej kadencji na stanowisku trenera kadry młodzieżowej należą wicemistrzostwo świata juniorek Kingi Mitoraj oraz srebrny medal MŚJ w biathlonie na nartorolkach wywalczony przez Mateusza Janika.

[Źródło: Informacja prasowa]


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/