Tomasz Strząbała – Drugi trener Vive Kielce ma nowotwór /trwa zbiórka na leczenie/

Vive Tauron Kielce na specjalnej konferencji prasowej poinformował, że drugi trener zespołu – Tomasz Strząbała cierpi na nowotwór układu krwiotwórczego. Asystent Tałanta Dujszebajewa przez ostatnie półtorej roku samodzielnie walczył z chorobą, ale dalsze leczenie wymaga ogromnych nakładów finansowych.

Najskuteczniejszą formą leczenia jest terapia CRd, która stosowane jest od niedawna w USA, a jej efektem jest ponad 60% wyleczeń. Koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych są jednak bardzo wysokie – wynoszą około 1 milion złotych.

W związku z tym klub ma zamiar podjąć szereg inicjatyw, które mają na celu zebranie środków na terapię dla Tomasza Strząbały. Będyie to m.in. licytacja gadżetów (koszulki, medale, pamiątki i inne przedmioty) ofiarowanych przez środowisko piłki ręcznej. O wszystkich elementach zbiórki będzie można poczytać w szczegółach na stronie internetowej www.dlatomka.pl

Już 30 listopada podczas meczu Ligi Mistrzów z Kadetten Schaffhausen kibice będą mogli kupić specjalne cegiełki o wartości 20, 50 i 100 złotych. Cały czas można też wpłacać pieniądze na specjalne konto, oto jego numer:

51 1140 2017 0000 4402 1262 0110
Fundacja Vive Serce Dzieciom, MBank, w tytule przelewu: DLA TOMKA

Kulminacyjnym momentem zbiórki ma być mecz gwiazd PGNiG Superligi, w którym Reprezentacja Polski  zagra z Reprezentacją Reszty Świata, czyli zagranicznymi gwiazdami naszej ligi. Zespół Polski poprowadzi oczywiście Michael Biegler, a drużynę Reszty Świata trenować będą Tałant Dujszebajew i Manolo Cadenas.

KALENDARIUM AKCJI „POMOC DLA TOMKA”:

  • 30/11/14: mecz Velux EHF Ligi Mistrzów między Vive Tauron Kielce i Kadetten Schaffhausen – sprzedaż cegiełek
  • 1/12/14: start licytacji pamiątek na portalu allegro.pl
  • 13/12/14: mecz PGNiG Superligi Vive Tauron – Nielba Wągrowiec /sprzedaż cegiełek, licytacje/
  • 14/12/14: mecz charytatywny PGNiG Superligi – Polska vs. Reszta Świata w Lublinie. 

SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/