Jesteś tutaj
Główna > Tour de Pologne 2014

Trasa, terminarz, wyniki i klasyfikacje 71. edycji kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, która odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia 2014.

Fantasy Tour de Pologne 2014 >>

[tab:Klasyfikacja]

Końcowa klasyfikacja TdP 2014:

#
Kraj:
Zawodnik:
Grupa:
Strata:
1. R. MAJKA Tinkoff-Saxo  
2. J. Izaguirre Movistar + 0:08
3. B. Intxausti Movistar + 0:22
4. C. Riblon AG2R + 0:34
5. P. NIEMIEC Lampre Merida + 1:20
6. A. Amador Movistar + 1:21
7. P. Deignan Team Sky + 1:24
8. R. Gesink Belkin + 1:41
9. D. Nerz BMC Racing + 1:42
11. M. RUTKIEWICZ CCC Polsat Polkowice + 0:47
32. P. CIEŚLIK Reprezentacja Polski + 8:47
42. T. MARCZYŃSKI CCC Polsat Polkowice + 12:50
44. P. POLJAŃSKI Tinkoff-Saxo + 13:33
46. S. SZMYD Movistar + 14:18
49. K. ZIELIŃSKI Reprezentacja Polski + 15:46
57. M. PATERSKI CCC Polsat Polkowice + 22:14
91. B. WARCHOŁ Reprezentacja Polski + 42:43
103. K. GRADEK Reprezentacja Polski + 47:49
105. P. FRANCZAK Reprezentacja Polski + 48:37
106. P. BERNAS Reprezentacja Polski + 48:39
111. G. STĘPNIAK CCC Polsat Polkowice + 52:03
123. M. TACIAK CCC Polsat Polkowice + 1:03:37
125. P. KASPERKIEWICZ Reprezentacja Polski + 1:04:31
DNF. K. DĄBKOWSKI Reprezentacja Polski  
DNF. B. MATYSIAK CCC Polsat Polkowice

[tab:Terminarz]

# Data Trasa Długość Typ:
1. 3/08

Gdańsk – Bydgoszcz

226 km Płaski etap

 
2. 4/08

Toruń – Warszawa

234 km Płaski etap

 
3. 5/08 Kielce – Rzeszów 174 km Płaski etap

 
4. 6/08 Tarnów Gemini Park – Katowice 236 km Płaski etap

 
5. 7/08

Zakopane – Strbskie Pleso (SVK)

191 km  Etap górski

 
6. 8/08 Bukovina Terma Hotel Spa – Bukowina Tatrzańska 174 km Etap górski

 
7. 9/08 Kraków – Kraków 25 km ITT

TdP_2014_mapa_nologo

[tab:Profile etapów]

1. etap:

2. etap:

3. etap:

4. etap:

5. etap:

6. etap:

7. etap:

[tab:Wyniki etapów]

1. etap Gdańsk – Bydgoszcz:

1. Hutarowicz (BLR)
2. Majkin (RUS)
3. Mori (ITA)

13. STĘPNIAK
18. POLJAŃSKI
25. NIEMIEC
26. MAJKA – wszyscy ten sam czas

2. etap Toruń – Warszawa:

1. Vakoc (CZE)
2. Matthews (AUS) + 0:21
3. Vallee (BEL) + 0:21

14. GRZEGORZ STĘPNIAK
18. KAMIL ZIELIŃSKI

3. etap

1. Bos (NED)
2. Mezgec (SLO)
3. Matthews (AUS) – ten sam czas

4. etap Tarnów – Katowice:

1. Van Genechten (BEL)
2. Guarnieri (ITA)
3. Mezgec (SLO) + 0:00

19. STĘPNIAK
29. ZIELIŃSKI
30. MATYSIAK
33. RUTKIEWICZ 
41. MAJKA – ten sam czas

5. etap Zakopane – Strbskie Pleso:

1. MAJKA 
2. Inxausti (ESP) + 0:00
3. Izaguirre (ESP) + 0:00

10. NIEMIEC + 0:00
20. RUTKIEWICZ + 0:00
32. ZIELIŃSKI + 0:17
42. SZMYD + 0:31
43. MARCZYŃSKI + 0:38

6. etap

1.MAJKA
2. Intxausti (ESP) + 0:10
3. Izaguirre (ESP) + 0:10

5. NIEMIEC + 0:20
12. RUTKIEWICZ + 0:27

7. etap

1. Vandewalle (BEL)
2. Malor (ITA) + 0:03
3. Cummings (GBR) + 0:10

7. Izagirre (ES) + 0:29
11. TACIAK + 0:39
13. MAJKA + 0:43
31. NIEMIEC + 1:23
38. CIEŚLAK + 1:31
51. POLJAŃSKI + 1:47
54. RUTKIEWICZ + 1:51
61. MARCZYŃSKI + 2:00
63. PATERSK + 2:01
80. STĘPNIAK + 2:20
92. FRANCZAK + 2:49

[tab:END]


pubsport.pl
Top