TdS: Trzecie miejsce Kowalczyk na początek!

W Oberhofie ruszył 7. Tour de Ski. Najcięższy cykl narciarstwa biegowego rozpoczął się do prologu kobiet – na trzykilometrowej trasie najlepsza okazała się Kikkan Randall z USA. Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce.

Rywalizacja toczyła się w kiepskich warunkach atmosferycznych – minimalnie dodatnia temperatura, duża wilgotność i gęsta mgła utrudniały rywalizację. Do tego doszedł stromy podjazd w środkowej części trasy.

Bardzo szybko rozpoczęła bieg niżej klasyfikowana w tym sezonie Kalla. Szwedka długo prowadziła, miała też najlepszy czas na pomiarze czasu na 1,7 km. Kikkan Randall lepiej pokonała drugą część dystansu i nadrobiła nad rywalką ze Skandynawii prawie 5 sekund. Kowalczyk była w połowie rywalizacji czwarta, ale dobry finisz pozwolił jej wyprzedzić Niemkę Herrmann. Niewiele zabrakło też do wyprzedzenia Kalli.

Jutro w Oberhofie bieg pościgowy na 9 km, który powinien przynieść Justynie awans w klasyfikacji generalnej Tour de Ski. Na starcie Polka tracić będzie niespełna 15 sekund.

13. miejsce ze stratą 17 sekund do Randall zajęła jedna z faworytek Touru – Terese Johaug.