Tour de Ski bez Marit Bjoergen

Gwiazda narciarstwa biegowego z Norwegii – Marit Bjoergen nie weźmie udziału w zbliżającym się prestiżowym Tour de Ski. Mistrzyni świata i olimpijska miała rywalizować z Justyną Kowalczyk o swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w tej imprezie.

Według doniesień norweskich mediów, Bjoergen źle się poczuła podczas sobotniego treningu. Wszystko było jednak chwilowe, ale po zajęciach postanowiła udać się do swojego prywatnego szpitala. Potem trafiła na badania do szpitala św. Olafa. Jak podaje internetowy portal dzienniga VG, u biegaczki stwierdzono zaburzenia rytmu serca.

W rozmowie ze stacją NRK trener Egil Kristiansen stwierdził, że jedyne co jest teraz pewne, to fakt, że Marit nie pojedzie w TdS. Zaznaczył jednocześnie, że tego typu problemy nie są zazwyczaj wielką przeszkodą. Nie wiadomo jednak jak zareaguje na nie organizm wyczynowej sportsmenki, szczególnie podczas tak wyczerpujących zawodów. Norwegowie czekają na więcej informacji na temat stanu swojej gwiazdy.

Kristiansen przyznał także, że kariera Bjoergen nie jest zagrożona.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/