Tour de Ski: jeszcze tylko jedna „górka”

Profil Alpe Cermis

W niedzielę odbędzie się ostatni etap 7. edycji Tour de Ski. W Val di Fiemme panie zmierzą się z dziewięciokilometrową trasą, w tym morderczym podbiegiem pod Alpe Cermis. Obowiązywać będzie technika dowolna.

Po świetnych startach w piątek i sobotę, zdecydowaną liderką Tour de Ski jest Justyna Kowalczyk. Polka ma bezpieczną, ponad dwuminutową przewagę nad Norweżką Terese Johaug. Ta różnica powinna wystarczyć Justynie, by w niedzielnym biegu pościgowym jako pierwsza weszła na szczyt Alpe Cermis i zapewniła sobie czwarty z rzędu triumf w Tour de Ski.

Johaug, mimo że uchodzi za specjalistkę w podejściu pod ten stok (w poprzednich latach pokonywała go zdecydowanie najszybciej), wydaje się być bez szans w pogoni za Kowalczyk. Norweżka w tym roku nie wygląda na tak mocną jak choćby 12 miesięcy temu i może mieć problemy z zajęciem drugiego miejsca. Ledwie 10 sekund za nią pobiegnie jej rodaczka – Kristin Steira, która okazała się lepsza m.in. podczas sobotniego biegu masowego na 10 km tech. klasyczną.

Bieg rozpocznie się o 11:45. Pełna lista startowa >> Jako 37. ruszy Kornelia Kubińska, a jako 44. Paulina Maciuszek.

Wspinaczkę pod Alpe Cermis poprzedzi, ponad sześciokilometrowy, płaski odcinek, który nie powinien wiele zmienić w układzie sił. Prawdziwa walka rozpocznie się na słynnym podejściu. Tam zdarzyć może się dosłownie wszystko i nawet z pozoru bezpieczna przewaga może zostać odrobiona/roztrwoniona. Znając jednak Justynę Kowalczyk – jej 2 minuty przewagi w zupełności wystarczą.

Profil 9. etapu TdS:

Profil Alpe Cermis

***

Klasyfikacja i terminarz Tour de Ski >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/