Transferowe ruchy w Cracovii….

Po zakończeniu rundy jesiennej wiadome było, że w Cracovii dojdzie do zmian w drużynie.

Zaczęło się od tego, że Tomasz Moskała zagrał 2 lub 3 dobre mecze i zaoferowano mu przedłużenie umowy o rok. Trochę niezrozumiałe, bo grał na pozycji lewego obrońcy, a jest to napastnik lub pomocnik. Potem kontrakt podpisał Piotr Giza, który trenował z ,,Pasami” już długo po tym jak wywalili go z Legii. Niewątpliwie jest to jakieś tam wzmocnienie środka pola, ale czy wystarczy na uratowanie ligi? Okaże się… Następnie nie przedłużono kontraktu z Pawlusińskim, a potem z Cabajem. Szczególnie wyrzucenie Cabaja wywołało wśród kibiców oburzenie. Człowieka, który gra 7 lat w Cracovii wyrzucić w tak kluczowym momencie, to trochę niezrozumiałe. Co prawda puszczał głupie bramki, ale w rundzie jesiennej nie popełnił błędu w swoim stylu… Odejście ,,Plastika” można było się spodziewać, bo nie grał już tak jak kiedyś. Dziś odszedł do Lecha Bartosz Ślusarski, czyli tak jak się spodziewano, że nie ma miejsca dla niego i Matusiaka w zespole. Zresztą mówi się, że Orest Lenczyk ściągnie Matusiaka do Śląska. Dziś też pozyskano obrońcę Łukasza Nawotczyńskiego. O tym piłkarzu ciężko coś powiedzieć, bo w Koronie Kielce ostatnio  nie grał i nie wiem w jakiej jest dyspozycji. Pamiętam jak grał w Jagiellonii i myślę, że ciężko uznać go za wybitnego piłkarza.

Teraz priorytetem są 2 pozycję, które trzeba obsadzić: bramka i atak. Być może bramkarzem będzie Mateusz Bąk, który był na testach. Natomiast jeśli chodzi o atak to złożono propozycję Charlesowi Nwaogu z Floty Świnoujście, ale on ma też oferty z innych, lepszych klubów. A więc Panie profesorze czekamy na porządne wzmocnienia naszej drużyny, bo przecież nie możemy spać z Ekstraklasy. 🙂


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/