Triumf Goessner! Mimo dwóch karnych rund…

W niemieckim Oberhofie rozegrano bieg sprinterski kobiet na 7,5 km zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie. Zwyciężyła Miriam Goessner, Polki wypadł bardzo słabo.

Zawody toczyły się w gęstej mgle, dodatniej temperaturze i dość silnym wietrze. W tych trudnych warunkach najlepiej poradziła sobie Niemka Miriam Goessner, która zwyciężyła mimo dwóch karnych rund. Druga, dwie sekundy za zwyciężczynią, była liderka PŚ  Tora Berger (bezbłędne strzelanie). Trzecie miejsce na podium dla Andrei Henkel, która na strzelnicy nie pomyliła się ani razu.

Polki spisały się słabo – Magdalena Gwizdoń biegała 4 karne okrążenia i była 45., Krystyna Pałka miała jedno pudło mniej – zajęła 31. lokatę, Weronika Nowakowska-Ziemniak strąciła zaledwie 5 z 10 krążków przez co wylądowała na 49. miejscu. Paulina Bobak z 2 niecelnymi strzałami na koncie była 55.

Przyzwoicie wypadła jedynie Monika Hojnisz. Mimo dwóch karnych rund na drugim strzelaniu, młoda zawodniczka zdobyła punkty PŚ, plasując się na 19. miejscu. Gdyby Hojnisz nie zepsuła ostatnich dwóch strzałów, miała sznase nawet na miejsce w „10”.

55. Bobak + 2:58

Wszystkie nasze reprezentantki wezmą udział w niedzielnym biegu pościgowym, ale ich straty są bardzo duże. Ciężko liczyć na dobre miejsca, startując ponad 2 minuty po liderce.