Trochę z innej beczki 5

Przyszedł czas na kolejny odcinek, tym razem poświęcony kopnięciom. To drugi pod względem wartości sposób na zdobywanie punktów w futbolu amerykańskim. Jak za chwilę zobaczymy,  nie mniej efektowny od zdobywania punktów z gry. Kopacze NFL nie mają łatwego życia, wymaga się od nich niemal 100 procentowej skuteczności, rzadko chwali po udanych próbach, zawsze karci po nieudanych.

Przedstawiamy państwu dwóch kopaczy, którzy dzierżą w swojej kolekcji rekord ligi zawodowej pod względem długości kopnięcia z pola (63 jardy). Przed państwem:

Tom Dempsey:oraz Jason Elam:

Trzeba wspomnieć, że Polak Sebastian Janikowski ma wynik tylko o 2 jardy gorszy. Oto kopnięcie ,,Seby” z 61 yardów:

Janikowski próbował już w karierze szalonych kopnięć, między innymi z 76 jardów, ale były one nie udane. Raz zabrakło mu naprawdę nie wiele by zostać rekordzistą ligi:

Może uda się następnym razem, a my zapraszamy na kolejny odcinek. Już niebawem.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz