Trochę z innej beczki 6

W kolejnej części futbolowego dnia w pubsporcie prezentujemy piękne zagrania defensywne. Gra obronna w futbolu jest tak samo ważna jak ofensywa. Jak za chwilę zobaczymy obrona swoimi świetnymi zagraniami może sama zdobywać punkty, a także ,,skracać” atakowi drogę do przyłożenia. Miłego oglądania.Na początek interception czyli tzw. przechwyt. Polega na przejęciu rzuconej przez rywali piłki. Przypomnimy, że podana górą piłka może legalnie zostać złapana przez zawodników obydwu drużyn: co się potem może stać? Zobaczmy najlepsze interceptions obecnego sezonu:

Fumble, to kolejny sposób na utrudnienie życia rywalowi. Polega na wytrąceniu z jego rąk piłki nim sam zostanie z nią powalony na ziemię. Taką piłkę można potem przejąć i popędzić w kierunku strefy punktowej. Najważniejsze jest jednak to, że mamy szansę odzyskać futbolówkę. Oto przykład:

Sack to bardzo prestiżowe zagranie, polega na powaleniu  rozgrywającego szykującego się do podania piłki.

Chlebem powszednim defensywy jest jednak powstrzymywanie rywali szarżujących z piłką lub próbujących ją złapać. Często wygląda to tak:

Zapraszam na następne odcinki.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz