Krystian Zalewski bohaterem trzeciego dnia ME – trzeci medal dla Polski

Krystian Zalewski zdobył srebrny medal w biegu na 3 000 m z przeszkodami podczas ME w lekkoatletyce rozgrywanych w Zurychu. Zapraszamy na podsumowanie startów Polaków tego dnia.

Zapis relacji na żywo >>>

PODSUMOWANIE WYSTĘPÓW POLAKÓW W CZWARTEK:

• 110 m PPŁ: Artur Noga zajął siódme miejsce w biegu finałowym. Uzyskał czas 14,25
  • SIEDMIOBÓJ – Tymińska zajęła 5. miejsce w biegu na 200 m – czas 24,61 dał jej 923 pkt i awans na 11. miejsce po czterech konkurencjach.
  • 3000 m z PRZESZKODAMI (M): Mateusz Demczyszak z czasem 8:34,32 był jedenasty, a Krystian Zalewski z rezultatem 8:27,11 zdobył srebrny medal.
  • SIEDMIOBÓJ: Karolina Tymińska z wynikiem 14,47 zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą. Dało jej to 825 pkt do klasyfikacji ogólnej. Polka zajmuje 14. miejsce. Prowadzi Belgijka Thiam.
  • 200 m (M); Karol Zalewski z czasem 20,52m zajął czwarte miejsce w swoim półfinale i awansował do finału z ósmym czasem.
  • Rzut oszczepem (M): Łukasz Grzeszczuk z wynikiem 77,74 zajął 13. miejsce w kwalifikacjach i odpadł z rywalizacji.
  • 800 m (K): Joanna Jóźwik z rekordem życiowym 2:00,58 (rekord życiowy) awansowała do finału z drugim czasem półfinałow.
  • 110 m PPŁ: Artur Noga z czasem 13,39 awansował do finału.
  • 400 m PPŁ (K): Joanna Linkieiwcz z czasem 55,89 – rekord życowy awansowała do finału. W swoim półfinale była czwawrta.
  • SIEDMIOBÓJ W skoku wzwyż Tymińskia uzyskała 1,70m i zdobyła 855 punktów. W klasyfikacji generalnej po dwóch konkurencjach Polka jest siedemnasta z dorobkiem 1896 pkt.
  • 200 m (M): Karol Zalewski z czasem 20,76s awansował do półfinału jako ostatni z zawodników, którzy nie finiszowali w czołowej trójce. W swoim biegu był czwarty.
  • SKOK O TYCZCE (M): Robert Sobera, Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek skoczyli w kwalifikacjach po 5,50m i awansowali do finału.
  • RZUT MŁOTEM (M): Szymon Ziółkowski – 74,93 nie uzyskał minimum (75m), ale i tak wystąpi w finale – ósme miejsce w kwalifikacjach. W grupie B Paweł Fajdek rzucił 77,45 i spokojnie zapewnił sobie awans.
  • SIEDMIOBÓJ: Karolina Tymińska z czasem 13,56 zajęła siódme miejsce w biegu na 100m ppł.
  • CHÓD NA 20KM (K): Paulina Buziak nie ukończyła rywalizacji, a Agnieszka Dygacz z czasem 1:31.36 była czternasta.