Trzeci etap Vuelty i pierwsza walka na podjazdach? Profil i zapowiedź

Już podczas trzeciego etapu Vuelta a Espana 2014 kolarze będą musieli zmierzyć się z dość poważnymi podjazdami. Na razie będą to "tylko" wzniesienia trzeciej kategorii i daleko od mety, ale bez wątpienia mogą mieć one wpływ na losy rywalizacji. Prezentujemy profil i zapowiedź 3. etapu.

Profil 3. etapu La Vuelta 2014:

3 etap Vuelta 14

Warto zwrócić uwagę, że lekko pod górę jest także przed samą metą, co prawdopopodobnie spowoduje, że bez większych szans pozostaną typowi sprinterzy. Patrząc na profil etapu nie trudno oprzeć się wrażeniu, że faworytem będzie Słowak Peter Sagan, który powinien poradzić sobie z podjazdami i mieć wystarczająco dużo sił na finisz. Inny możliwy scenariusz to ucieczka, która zdoła przejechać przez premie górskie i umknąć peletonowi na tyle daleko, że nie uda się już jej doścignąć. 

TRASA, KLASYFIKACJA I PROFILE VUELTA A ESPANA 2014 >>

źródło: lavuelta.com

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz