Trzy sety i do domu – Gulbis i Djoković już w półfinałach Rolanda Garrosa

Tenis piłka rakieta

Novak Djoković i Ernests Gulbis zmierzą się w półfinale wielkoszlemowego turnieju Roland Garros w Paryżyu. Serb wygrał we wtorek z Kanadyjczykiem Raonicem, a Łotysz rozprawił się z Czechem Berdychem.

Obaj tenisiści wygrali swoje spotkania w trzech setach. Djoković rozstawiony z numerem drugim pokonał Kanadyjczyka Milosa Raonica dysponującego atomowym serwisem. Atut te nie wystarczył jednak do urwania Serbowi nawet seta, w dwóch z trzech partii Djoker przełamywał w końcu serwis rywala, a w drugim secie zwyciężył po tie-breaku. Końcowy wynik spotkania to 5:7 6:7 4:6.

Gulbis (numer 18) mierzył się z kolei z turniejową szóstką – Tomasem Berdychem z Czech, Poszło mu nadzwyczaj łatwo i starcie zakończyło się rezultatem 6:3 6:2 6:4 dla Łotysza. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie wygrał on w czterech setach z Łukaszem Kubotem, a w 1/8 finału wyeliminował samego Rogera Federera.

W środę dwa kolejne ćwierćfinały – Nadal vs. Ferrer oraz Monfils vs. Murray.