Trzy wnioski po Francji.

Mecz z Francją przegraliśmy i tego można było się spodziewać. Nie zamierzam w związku z tym pastwić się nad Smudą.
Chciałbym jednak, żeby nasz wspaniałomyślny i nieomylny selekcjoner wyciągnął wnioski z tej porażki, zamiast zachłystywać się kilkoma momentami jakie mieliśmy.

To co jako pierwsze rzuciło mi się wczoraj w oczy, to ogromna trema i stres wypisany na twarzy Tomka Jodłowca. Obrońca Polonii Warszawa od pierwszej minuty spotkania był bardzo elektryczny i niestety jak się okazało nie opanował swoich emocji. Nie zmienia to faktu, że jest to zawodnik o umiejętnościach na prawdę wysokich, na którym można budować defensywę, pod warunkiem, że zacznie radzić sobie ze stresem. Jodłowiec ma większe papiery na grę niż Arboleda, Sadlok i Glik razem wzięci, a jego problem powinien rozwiązać selekcjoner zwyczajnie na niego stawiając i ogrywając go na takich rywalach jak Francja. Im więcej rozegra meczów na poziomie międzynarodowym, tym lepszym będzie piłkarzem.

Drugi wniosek po wczorajszym sparingu dotyczy Rafała Murawskiego i Jakuba Wawrzyniaka. Chłopaki może i mają spore umiejętności. Może … bo nie będziemy tego w stanie stwierdzić dopóki obaj nie wezmą się za siebie. Już po kilku minutach spotkania (zwłaszcza Murawski) wyglądali jak oldboye – upoceni, umęczeni, z dyndającymi brzuchami.

Trzecie spostrzeżenie dotyczy Kuby Błaszczykowskiego. Nie chodzi mi jednak o jego grę, ale o rolę jaką mu przydzielił Smuda. Opaska kapitana Kubie wyraźnie ciąży, krępuje go ta rola. Dobitnym tego przykładem była sytuacja, w której Szczęsny staranował Evrę i zrobiło się małe zamieszanie wokół arbitra. Właśnie w takich sytuacjach jako pierwszy powinien reagować kapitan zespołu, tymczasem w obronie naszego bramkarza stanął najmocniej Ludovic Obraniak i bodajże Darek Dudka, a Błaszczykowski wyglądał śmiesznie stojąc z boczku i się patrząc. Kubie opaska uwiera i powinien ją oddać choćby Dudce albo Obraniakowi właśnie.

Ponieważ jak już napisałem we wstępie, nie zamierzam się tym razem pastwić nad Smudą, nie będę pisał ani o jego wyborach personalnych, ani o zmianach jakie i kiedy przeprowadził, ani o taktyce …


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI