Siedmiu Biało-Czerwonych powalczy w Oberstdofie

61. edycja Turnieju Czterech Skoczni rozpocznie się w niedzielę 30 grudnia 2012 roku w Oberstdorfie. W sobotę odbyły się kwalifikacje do pierwszego konkursu tej prestiżowej imprezy.  

Sobotnie eliminacje ułożyły się doskonale dla Biało-Czerwonych. Wszyscy z siedmiu naszych reprezentantów zaprezentują się jutro na skoczni Schattenberg. Najlepszą próbę oddał Piotr Żyła, który po skoku na 132 metry bardzo długo prowadził, a ostatecznie zajął 10. miejsce. Metr bliżej (z wyższego rozbiegu) skoczył Kamil Stoch, który minimalnie przegrał z Dawidem Kubackim (127 m – 15. miejsce). Powyżej punktu K skakali też Klemens Murańka (121,5), Stefan Hula (128) i Maciej Kot (123). Najwięcej problemów miał Krzysztof Miętus (117,5), ale warto odnotować, że skakał w niesprzyjających warunkach.

W sobotę rywali postraszył Anders Jacobsen. Nierówny od początku sezonu Norweg skakał jak natchniony na treningach, a w najważniejszej próbie poszybował na 133,5 metra. Uczynił to skacząc z obniżonego o dwa stanowiska rozbiegu (decyzja trenera).

Pierwsze miejsce w kwalifikacjach przypadło jednak Gregerowi Schlierenzauerowi, który za skoki na 131 metrów uzyskał notę o ponad 6 punktów wyższą od Norwega. Zdecydowały o tym zmieniające się warunki wietrzne.

Początek niedzielnego konkursu o 16:00.

Pary niedzielnego konkursu:

 1. Asikainen – Koudelka
 2. Kot – Mechler
 3. Fannemel – Matura
 4. Wank – Schmitt
 5. Wellinger – Fettner
 6. Kranjec – Kofler
 7. Zografski – Hlava
 8. Colloredo – Hula
 9. Murańka – Hayboeck
 10. Hvala – Stoch
 11. Koch – Kubacki
 12. Stjernen – Korniłow
 13. Queck – Bardal
 14. Takeuchi – Neumayer
 15. Rosiliakow – Morgenstern
 16. Deschwalden – Żyła
 17. Tepes – Prevc
 18. Velta – Hilde
 19. Watase – Ammann
 20. Miętus – Freund
 21. Bresadola – Wassiljew
 22. Svensen – Freitag
 23. Schoft – Loitzl
 24. Choi – Jacobsen
 25. Kaliniczenko – Schlierenzauer

***

Turniej Czterech Skoczni – kalendarz i klasyfikacje >>

 


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/