Tym razem nie było niespodzianki, ale Polacy nie przynieśli wstydu

Tym razem polscy piłkarze nie sprawili niespodzianki i przegrali we Frankfurcie z Niemcami 1:3. Jednak z ambicji i walki naszych zawodników możemy być zadowoleni. Już po losowaniu większość kibiców wliczała dwie porażki z Niemcami, tymczasem w dwóch meczach z mistrzami świata zdobyliśmy trzy punkty.

Mecz nie zaczął się dla nas dobrze. Nie minęło 20 minut, a Niemcy prowadzili już 2:0. Najpierw do siatki z pięciu metrów trafił niepilnowany Thomas Muller. Kilka minut później podwyższył Mario Goetze, który pokonał Łukasza Fabiańskiego strzałem po ziemi. Sześć minut przed zmianą stron wreszcie padła kontaktowa brama dla piłkarzy Adama Nawałki. Z lewej strony dośrodkował Kamil Grosicki, a piłkę głową do siatki skierował Robert Lewandowski, dla którego był to pierwszy gol strzelony na stadionie we Frankfurcie. Jeszcze w pierwszej połowie napastnik Bayernu Monachium miał dwie doskonałe okazję. Najpierw po złym wybiciu Manuela Neuera był w dogodnej sytuacji, ale klubowy kolega Polaka popisał się doskonałą obroną. Chwilę później były gracz Borussi Dortmund uderzał głową, ale Goetze wybił piłkę z linii bramkowej. Zwycięstwo naszych zachodnich sąsiadów przypieczętował w 82. minucie Goetze, który trafił po raz drugi. Fabiański wybronił strzał Mullera, ale dobitka bohatera ostatniego finału mistrzostw świata była skuteczna.

Polacy przegrali po raz pierwszy w tych eliminacjach, ale pozostawili po sobie niezłe wrażenie. Przede wszystkim nie poddali się bez walki, nie położyli się przed rywalem. Wyszli na murawę bez żadnych kompleksów. Wiele nie straciliśmy. Szanse na awans wciąż są bardzo duże.

Dobry wynik dla „Biało-czerwonych” padł w Tbilisi, gdzie Gruzja niespodziewanie pokonała Szkocję 1:0. Taki rezultat sprawia, że gracze z Wysp Brytyjskich mają już mniejsze szanse na awans. Niespodzianki nie było za to w meczu Gibraltaru z Irlandią. Goście wygrali 4:0.

Reprezentacja Polski straciła prowadzenie w tabeli. Liderem są Niemcy. Do rozegrania pozostały nam trzy mecze. Najbliższy już w poniedziałek z Gibraltarem.